'Parex' pārņemšanas Saeimas izmeklēšanas komisijai virza arī Šķēli un Loskutovu
Foto: F64

Saeimas frakcijas izvirzījušas savus pārstāvjus "Parex bankas" pārņemšanas un restrukturizācijas parlamentārās izmeklēšanas komisijai, kurā kopumā darbosies desmit deputāti, portālu "Delfi" informēja Saeimas preses dienests.

Opozīcijas frakcijas, kuras ierosinājušas komisijas izveidi, varētu pārstāvēt šādi deputāti: "Saskaņas centru" (SC) Ņikita Ņikifirovs un Igors Pimenovs, VL-TB/LNNK - Dzintars Rasnačs un Imants Parādnieks, bet "Par labu Latviju" (PLL) - Māris Kučinskis un Andris Šķēle.

Savukārt no valdošās koalīcijas izvirzīti "Vienotības" pārstāvji Aleksejs Loskutovs un Jānis Reirs un Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) deputāti Andris Bērziņš (Vidzeme) un Jānis Vucāns.

Izvirzītie kandidāti vēl būs jāapstiprina ar Saeimas balsojumu, savukārt komisijas priekšsēdētāju izmeklēšanas komisija vēlēs savā pirmajā sēdē.

Jau vēstīts, ka sākotnējais komisijas darba termiņš būs trīs mēneši, ko vēlāk pēc pieprasījuma Saeima ar balsojumu varēs pagarināt.

Pagājušajā ceturtdienā Saeima atbalstīja opozīcijas deputātu lūgumu veidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju par iespējamām pretlikumīgām darbībām AS "Parex banka" pārņemšanas un restrukturizācijas procesā.

Iepriekš SC deputāti ST apstrīdēja vairākas Kredītiestāžu likuma normas, kas regulē kredītiestādes pareju no vieniem īpašniekiem pie citiem. SC uzskata, ka šīs normas ļauj neievērot banku kreditoru interešu aizsardzību. Deputāti uzskata, ka vairāki Kredītiestāžu likumā ieviestie panti ir antikonstitucionāli un vienīgais izskaidrojums tam ir steiga, kādā šie likuma labojumi 2009. gadā tika pieņemti.

Kredītiestāžu likuma normas attiecas uz valsts 2008.gadā pārņemto un nu jau sadalīto "Parex banku", kuras bijušajiem īpašniekiem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim bankā palikuši vairāku miljonu latu noguldījumi subordinētajā kapitālā. Šie ieguldījumi paliks tā dēvētajā "Parex" sliktajā daļā, nevis jaundibinātajā "Citadele" bankā, kuru valsts plāno pārdot. "Parex" sliktās daļas liktenis aizvien nav skaidrs, zināms tikai, ka tās uzdevums ir atgūt pēc iespējas vairāk "slikto" kredītu.

SC iepriekš rosināja grozīt Kredītiestāžu likumu, prasot kredītiestādes pārejas gadījumā sniegt FKTK gan nodevēja, gan ieguvēja trīs gadu darbības plānu. FKTK pret grozījumiem iebilda, bet Finanšu ministrija pauda bažas, ka tie apdraudēs "Parex" sadalīšanu. SC noliedza grozījumu virzīšanu bankas bijušo īpašnieku interesēs, skaidrojot, ka vēlas vien panākt skaidrību un atklātību šajā procesā.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form