Foto: DELFI

Pārmaiņas Rīgā ir sāktas un tās neapstāsies. Zaļu, patīkamu vidi, mierīgu satiksmi un dzīvesprieku pilsētvidē ir pelnījuši ne tikai tie, kuri dzīvo ap Rīgu, to ir pelnījuši arī paši rīdzinieki, gadumijas uzrunā uzsver Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Viņš atzina, ka, lai gan izaicinājumus sagādājusi prasība svinēt svētkus bez pulcēšanās un lieliem pasākumiem, tomēr Rīga šogad ieguvusi jaunu, svaigu veidolu.

"Rīgas vasaras laikā pilsētā izvietoti zaļumi, soliņi un galdiņi. Valsts svētkos ar Rīgas domes iesaistīšanos un atbalstu, panākts ilgi lolotais sapnis par Brīvības pieminekļa pastāvīgu izgaismošanu. Visā Rīgā uzmirdzēja gaismas instalācijas ar latviešu tautasdziesmu spēkavārdiem," pauda Rīgas mērs.

Viņš piebilda, ka Ziemassvētku apgaismojums jau otro gadu ir ne tikai centrā, bet arī pilsētas apkaimēs. "Tas ir tikai sākums, un pilsētvides pārmaiņas uzņems lielāku jaudu, mazinoties pulcēšanās ierobežojumiem. Un Rīgā atkal varēs sarīkot kārtīgus svētkus pēc kādiem visi esam noilgojušies," sacīja Staķis.

Viņš atzina, ka 2022. gadā pirmo riezi Rīgā notiks populārais mūzikas un mākslas festivāls "Positivus", kas nozīmē "vairāk pozitīvu emociju rīdziniekiem, ieņēmumus pandēmijas novārdzinātajiem uzņēmējiem un Rīgas nokļūšanu uz lielo starptautisko festivālu kartes".

Tāpat Rīgas mērs stāstīja, ka 2021. gadā tika būvēti divi jauni bērnudārzi centrā un Latgales priekšpilsētā, kuros nākamgad atvērs grupiņas. Dažāda mēroga atjaunošanas darbi veikti vairāk nekā 100 izglītības iestādēs. Savukārt Esplanādes parkā beidzot tiek remontēts gājēju segums.

Svētku uzrunā Rīgas mērs informēja, ka ir pabeigti četri līdzdalības budžeta projekti Ķengaragā, Rītabuļļos, Brasā un Āgenskalnā. "Iedzīvotājiem bijusi iespēja balsot arī par jauniem projektiem, no kuriem pašvaldība īstenos visvairāk balsis saņēmušos. Tas nozīmē iespēju visiem pilsētu veidot kopā, nevis paļauties tikai uz politiķu lēmumiem. Rīgas pārmaiņu laikā aktivizējušās pilsētas apkaimju biedrības, ar kurām beidzot notiek reāla sadarbība. Patiesa dzīvesvides uzlabošanās var notikt tikai ciešā sadarbībā ar iedzīvotājiem," klāstīja Staķis.

Savukārt satiksmes jomā īstenojas gan plaša mēroga projekti kā Austrumu maģistrāle un Skultes pārvads, gan vietējas nozīmes darbi kā veloceļš "Centrs-Ziepniekkalns". Staķis atzina, ka notikusi jauna asfalta uzklāšana vairākos desmitos ielu posmu, un virkne grantēto ielu noklātas ar cieto segumu. Ierīkotas jaunas velojoslas, un pilnībā pabeigta iepriekš vilcinātā Deglava tilta atjaunošana.

Viņš arī stāstīja, ka 2021. gadā Klusajā centrā un Grīziņkalnā noteikta zona ar atļauto ātrumu tikai 30 kilometru stundā. "Neviena ģimene nav pelnījusi zaudēt savus tuvākos agresīvas satiksmes dēļ. Visaptveroša satiksmes mierināšana pilsētas centrā ir turpmāko gadu izaicinājums, bet laiki, kad ir bail sūtīt bērnus ārā vienus uz ielas, reiz kļūs par pagātni. Būs tie, kuriem tas nepatiks, bet mēs neatkāpsimies no šī mērķa," uzsvēra Staķis.

Tāpat galvaspilsētas mērs norādīja, ka uz svarīgākajiem Rīgas domes amatiem beidzot notiek atklāt un godīgi konkursi, piesaistot personāla atlases speciālistus. "Diemžēl iepriekšējās Rīgas varas sastrādātais turpina vilkties līdzi. Nodokļu shēmas Rīgas uzņēmumos, karteļi ir pagātne, taču miljonos mērāmi rēķini par to izrakstīti visiem rīdziniekiem, nevis vainīgajiem," secināja Staķis.

Rīgas mērs sacīja, ka ir iedarbināti juridiskie mehānismi, lai piedzītu šos līdzekļus no tiem, kuri ir atbildīgi par zaudējumiem. Pilsētai neizdevīgie līgumi tiek pārskatīti un lauzti, savukārt Rīgas domes deputāti ne tikai sūta prom kukuļdevējus, bet par viņiem uzreiz arī ziņo korupcijas apkarotājiem.

Staķis secināja, ka arī 2021. gads aizvadīts pandēmijas zīmē, kuras laikā Rīgas pašvaldības slimnīcas pārprofilējās, lai ārstētu Covid-19 pacientus, tika izveidoti savi vakcinācijas centri Kongresu namā un Centrāltirgū. Rīgas skolās un bērnudārzos tika īstenota vakcinācijas motivēšanas programma.

Rīgas mērs arī informēja, ka galvaspilsēta turpina nodrošināt bezmaksas ēdināšanu visiem skolēniem un bezmaksas sabiedrisko transportu gan skolēniem, gan pensionāriem. "Tas prasa lielus līdzekļus, vienlaikus izdevies īstenot arī jaunas prioritātes. Rīgas aprūpētāji, kuri rūpējas par mūsu pašiem neaizsargātākajiem līdzcilvēkiem, šogad saņēma lielāku algu pieaugumu nekā iepriekšējos 10 gados kopā," pauda Staķis.

Uzrunas nobeigumā Rīgas mērs 2022. gadā novēl iestāties par savām interesēm un nebūt vienaldzīgiem. "Kopīgā darbā mēs radīsim cilvēcīgāku, bagātāku un mūsdienīgāku Rīgu," uzsvēra Staķis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!