Pārmetot pieprasītās informācijas nesniegšanu, Plešs pieprasa sasaukt Jelgavas novada domes ārkārtas sēdi
Foto: LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) jau vairākkārt pieprasījusi Jelgavas novada domes priekšsēdētājam Ziedonim Caunem izsniegt ārkārtas finanšu revīzijai prasīto informāciju un "izbeigt nepamatoti kavēt novada kapitālsabiedrību revīziju", taču Caune to joprojām nav izsniedzis. Pirmdien, 1. martā, ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) pieprasījis Caunem sasaukt domes ārkārtas sēdi, portālu "Delfi" informēja ministra padomniece Agnese Vārpiņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Saskaņā ar VARAM noslēgto līgumu, revīzijai ir paredzētas 10 nedēļas. Kopš līguma parakstīšanas dienas līdz šim pagājušas vairāk nekā astoņas nedēļas.

"Ministrs prasa savlaicīgi informēt par domes ārkārtas sēdes norises datumu, vietu un laiku, kā arī informēt deputātus ar līdz šim ministrijas un revīzijas veicēju pašvaldībai adresēto informāciju par pašvaldībā veicamo ārkārtas finanšu revīziju. Ministrijai ir pamats uzskatīt, ka domes deputāti joprojām nav pietiekami informēti par veicamās revīzijas nosacījumiem un pašvaldības pienākumiem, sadarbojoties ar revidentiem, savukārt domes vadība, iespējams, apzināti kavē tās norisi," paziņojumā medijiem norādīja Vārpiņa.

VARAM jau vairākkārt Jelgavas domes priekšsēdētājam atgādinājusi par viņa kā pašvaldības vadītāja atbildību par domes darbu, tās darbības tiesiskumu un lietderību un pašvaldības pienākumiem revīzijas nodrošināšanā, ar Vārpiņas starpniecību pauda Plešs.

"Saņemtās atbildes neliecina par sadarbību, tieši pretēji – revidentu darbs joprojām tiek apgrūtināts, ministra tiesības uz pašvaldības pārraudzību – ierobežotas. Tas nav pieļaujams. Revīzija var tikt īstenota tikai tad, ja pašvaldība izsniedz visus nepieciešamos dokumentus noteiktajā laikā. Kavēšanās vai tikai daļēja pieprasīto dokumentu izsniegšana liedz veikt revīziju pēc būtības, tādēļ izmantošu likumā "Par pašvaldībām" paredzētās ministra tiesības sasaukt domes ārkārtas sēdi, lai pilnvērtīgi nodrošinātu to, ka šīs tiesības uz pašvaldību pārraudzību tiek īstenotas," paudis VARAM ministrs.

Plešs jau ir noteicis ārkārtas sēdes darba kārtību: par revīzijas veicēja pieprasītās informācijas izsniegšanu un sadarbības nodrošināšanu ar revīzijas veicēju. Lēmumprojektā uzdots izsniegt revidentu pieprasīto informāciju un uzdot domes priekšsēdētājam nodrošināt un kontrolēt šā lēmuma izpildi.

VARAM jau 4. februārī vēstulē pašvaldības vadītājam prasīja izvērtēt izpilddirektores rīcību, jo viņa atteikusies izsniegt revidentiem nepieciešamo informāciju.

Izpilddirektores rīcība tādējādi liecina par apzinātu revīzijas kavēšanu un informācijas slēpšanu vai kompetences trūkumu darbā kā ar revīzijai nepieciešamajiem dokumentiem, tā ar tiesisko tās pamatu. Izpilddirektores rīcība ir ne tikai kavējusi konstruktīvu sadarbību, bet traktējama kā likuma pārkāpums," paziņojumā medijiem norādīja Vārpiņa.

VARAM ārkārtas finanšu revīziju veic vairākās pašvaldībās, taču Jelgavas novada pašvaldība ilgstoši vilcinoties ar dokumentu izsniegšanu revidentiem, kas kavē revīzijas veikšanu. Informāciju par apgrūtinātu darbu Jelgavas novada pašvaldībā ministrija saņēma 2. februārī no SIA "Ernst & Young Baltics", kas uzvarēja publiskajā iepirkumā par pirmās kārtas ārkārtas finanšu revīzijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Likuma "Par pašvaldībām" 71. panta trešā daļa noteic, ka ministrija ir tiesīga piesaistīt speciālistus pašvaldības ārkārtas finanšu revīzijas veikšanai, attiecīgi pašvaldību pienākums ir sadarboties ar auditoriem, lai finanšu revīzija noritētu efektīvi un caurskatāmi.

Revīzijas mērķis ir izvērtēt pašvaldības kā kapitāla daļu turētāja likumā "Par pašvaldībām" noteikto pienākumu izpildi pašvaldības kapitālsabiedrību efektīvas pārvaldības, racionālas un ekonomiski pamatotas resursu izmantošanas, labas korporatīvās pārvaldības principu ievērošanā, un līdzdalības nosacījumu ievērošanā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Artūrs Toms Plešs Jelgava VARAM Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form