deniss čalovskis
Foto: DELFI

Kad tiks saņemtas ASV norādes par konkrētu datumu un laiku, tā dēvētais Imantas hakeris Deniss Čalovskis tiks izdots ASV.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

To apstiprināja Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane.

Valsts policija jau ir informējusi ASV par izdošanas procedūru, tāpēc pašlaik tiek gaidīts ASV lēmums par nodošanas laiku.

Jau ziņots, ka Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) Lielās palātas kolēģija piecu tiesnešu sastāvā nolēmusi nepieņemt Čalovska 20.oktobra lūgumu pārskatīt ECT 2014.gada 24.jūlija spriedumu lietā "Čalovskis pret Latviju", kas paredz, ka Čalovski var izdot ASV.

Ārlietu ministrijā norāda, ka saskaņā ar ECT mājaslapā publicēto informāciju minētais lēmums pieņemts 15.decembrī.

Valdība 30.septembrī nolēma nepārsūdzēt ECT lēmumu, kas paredz, ka Čalovski var izdot ASV.

Iepriekš ECT palāta, tāpat kā Augstākā tiesa (AT), ir atzinusi par pieļaujamu kibernoziegumos apsūdzētā Latvijas pilsoņa Čalovska izdošanu ASV un vairumu pieteicēja sūdzībā norādīto punktu atzinusi par nepamatotiem.

Tiesa vienbalsīgi noraidījusi Čalovska sūdzību par izdošanu uz ASV, norādot, ka nevienā no apsūdzībām, kuras iesniedzējam izvirzīja ASV iestādes, viņam nedraudēja mūža ieslodzījums. Tāpat ECT vienbalsīgi konstatējusi, ka, ievietojot Čalovski aiz metāla nožogojuma Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātas sēdes laikā, tika pārkāpts Konvencijas 3.pants, kas nosaka spīdzināšanas, cietsirdīgas un pazemojošas izturēšanās aizliegumu.

Čalovskis lūdza piespriest viņam morālo kompensāciju 10 000 eiro apmērā, taču ECT šo prasību apmierināja tikai daļēji, atlīdzībā piespriežot 5000 eiro.

Čalovska pārstāvji 20.oktobrī pārsūdzēja ECT lēmumu par viņa izdošanu.

    Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

    Tags

    ASV Deniss Čalovskis Eiropas Cilvēktiesību tiesa Iekšlietu ministrija Imantas hakeris Valsts policija
    Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

    Comment Form