Piesārņojuma dēļ aizliedz peldēties Siguldas peldvietā
Foto: Publicitātes foto

Gaujas upes peldvietā "Sigulda" ūdens mikrobioloģiskie rādītāji neatbilst higiēnas prasībām, un kopš ceturtdienas, 4. augusta, peldēties šajā peldvietā ir aizliegts, portālu "Delfi" informēja Veselības inspekcijā (VI).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Inspekcija aicina Siguldas pašvaldību peldvietā izvietot informatīvo zīmi "Peldēties aizliegts!". Pirmdien, 8. augustā, inspekcijas speciālisti peldvietas "Sigulda" ūdens paraugus laboratoriskiem izmeklējumiem ņems atkārtoti, norādīja VI.

VI skaidroja, ka inspekcijas speciālisti 1.-2. augustā ņēma ūdens paraugus mikrobioloģiskiem izmeklējumiem oficiālajās peldvietās. Rezultāti par visām oficiālajām peldvietām tiks paziņoti piektdien, 5. augustā.

VI aktīvajā peldsezonā veic visu 58 oficiālo iekšzemes un jūras peldvietu pastiprinātu uzraudzību. Laboratorijā tiek noteikti mikrobioloģiskie rādītāji: fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki, savukārt vizuāli, ūdens paraugu ņemšanas laikā tiek novērtēta ūdens krāsa, pievērsta īpaša uzmanība peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī un zilaļģu savairošanās procesam.

Jau ziņots, ka astoņu Rīgas oficiālo peldvietu ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām un tajās ir atļauts peldēties, portālu "Delfi" informēja Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā.

Arī Daugavas peldvietā "Rumbula" zilaļģes nav konstatētas un līdz ar to tur ir atļauts peldēties.

Tags

Gauja Sigulda Veselības inspekcija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form