Piesārņojums Juglas upē radies no zemē ieraktas mucas ar naftas produktiem
Foto: F64

Valsts vides dienests (VVD) ir identificējis 4. oktobrī Juglas upē Rīgā konstatētā naftas produktu piesārņojuma avotu – tā visdrīzāk ir SIA "Juglas celtnieks" teritorijā zemē ierakta muca ar naftas produktiem, portāls "Delfi" uzzināja dienestā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tā kā netika konstatēta atklāta naftas produktu novadīšana virszemes ūdeņos, secināts, ka visdrīzāk mucā ir sūce, caur kuru piesārņojums izplatās tālāk. To apliecina konstatētā naftas produktu klātbūtne netālu esošajā akā, kurā novērota tumša duļķaina substance, kuras fizikālās īpašības raksturīgas naftas produktiem.

Pārbaužu laikā VVD, sadarbojoties ar Rīgas pašvaldības policijas un Valsts policijas darbiniekiem, apsekoja tuvumā esošas teritorijas, kur konstatēti dažādi atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpumi, piemēram, neatbilstoši uzglabātas metāla mucas, kurās, kā var secināt pēc nopilējumiem uz tām, atrodas naftas produktu atkritumi. Naftas produktu nolijumi uz grunts konstatēti arī atsevišķās citās vietās apsekotajās teritorijās.

Par piesārņojuma faktu un konstatētajām neatbilstībām ir uzsākts administratīvā pārkāpuma process, kura laikā tiks noskaidrotas konkrētas personas, kas ir atbildīgas par piesārņojuma radīšanu. Lai novērstu turpmākus vides piesārņošanas riskus, VVD ir uzdevis teritorijas īpašniekam SIA "Juglas celtnieks" organizēt atkritumu izvešanu un potenciālo piesārņojuma avotu likvidēšanu, pirms tam konsultējoties ar VVD speciālistiem, vienlaikus piesaistot atbilstošu atkritumu apsaimniekotāju.

VVD teritorijas īpašniekam SIA "Juglas celtnieks" pieprasījis oficiāli iesniegt informāciju par nomniekiem iepriekš minētajā teritorijā. Par situāciju VVD informējis Rīgas Ziemeļu izpilddirekciju, jo nekustamais īpašums, kurš tieši skar piesārņojuma ierobežošanas vietu, pieder Rīgas pilsētas pašvaldībai.

Jau ziņots, ka 4. oktobrī Juglas upē Rīgā aptuveni 50 kvm platībā konstatēts naftas produktu piesārņojums. VVD sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) nekavējoties ierobežoja piesārņojumu, novietojot bonas piesārņojuma savākšanai. Veicot atkārtotas pārbaudes, VVD notikuma vietā jaunu naftas produktu noplūdi nav konstatējis.

6. oktobrī, VVD kopā ar VUGD atkārtoti apsekoja notikuma vietu un veica jau uzstādīto bonu izņemšanu, kā arī jaunu bonu uzstādīšana.

7. oktobrī, VVD veica atkārtotu pārbaudi notikuma vietā un konstatēja, ka naftas produktu piesārņojums ar vēju aizpūsts tālāk gar krasta līniju, sadarbībā ar VUGD veikta papildus nerobežojošo bonu uzstādīšana. Notikuma vietā netika konstatēta jauna naftas produktu noplūde.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Piesārņojums Valsts policija Valsts vides dienests VUGD
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form