Piešķir 765 925 eiro latviešu valodas mācību nodrošināšanai Ukrainas civiliedzīvotājiem
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Ministru kabinets 31. janvāra sēdē atbalstīja Kultūras ministrijas (KM) ierosinājumu veikt finansējuma pārdali 765 925 eiro apmērā, lai nodrošinātu iespēju turpināt latviešu valodas mācību kursus Ukrainas civiliedzīvotājiem, portāls "Delfi" uzzināja Kultūras ministrijā (KM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Finansējumu saņems Sabiedrības integrācijas fonds (SIF), kas jau kopš 2022. gada īsteno valsts budžeta finansēto programmu "Latviešu valodas mācības Ukrainas civiliedzīvotājiem".

Pēc konkursa apstiprināšanas SIF padomes sēdē, kas gaidāma februāra sākumā, SIF aicinās konkursā pieteikties organizācijas, kuras vēlas nodrošināt mācības. Paredzēts, ka valodas mācību kursi Ukrainas civiliedzīvotājiem sāksies martā.

Krievijas izraisītās karadarbības rezultātā Ukrainas civiliedzīvotāji ir spiesti atstāt savas dzīvesvietas, dodoties meklēt patvērumu Eiropas Savienības valstīs, tostarp Latvijā. Ņemot vērā esošo ģeopolitisko situāciju Eiropā, īpaši – kara turpināšanos, aukstu laikapstākļu iestāšanos, enerģētikas resursu cenu kāpumu, kā arī Krievijas karadarbības izraisītus būtiskus civilās infrastruktūras bojājumus Ukrainā – var prognozēt, ka iedzīvotāji turpinās pamest Ukrainas teritoriju un meklēs patvērumu citās valstīs, tajā skaitā Latvijā. Tāpat, pastāvot minētajiem apstākļiem, nav pamata pieņemt, ka liela daļa Ukrainas civiliedzīvotāju, kas šobrīd apmetušies Latvijā, tuvākajā laikā varēs atgriezties Ukrainā.

Līdz ar to Ukrainas civiliedzīvotāji Latvijā vēlas aizvien vairāk iesaistīties nodarbinātībā. Lai nodrošinātu lielākas iespējas strādāt, kā arī tiktu veicināta personu sociālekonomiskā iekļaušanās Latvijas sabiedrībā, ir nepieciešamas latviešu valodas zināšanas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.