Pirmo poti pret Covid-19 saņēmuši teju 8% Latvijas iedzīvotāju
Foto: DELFI

Latvijā šobrīd vismaz vienu vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši 121 868 cilvēki, kas veido gandrīz 8% no pieaugušajiem iedzīvotājiem, portālam "Delfi" vēstīja Veselības ministrijas (VM) pārstāvis Oskars Šneiders.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šobrīd Latvijā vakcīnu pret Covid-19 pakāpeniski saņem iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām, cilvēki, kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā ar hroniski slimiem bērniem vai bērniem ar imūnsupresiju. Tāpat VM atgādina, ka vakcinēties pakāpeniski tiek aicināti pilsoņi, kuri mājās aprūpē smagi slimas personas. Vakcinācija turpinās arī medicīnas aprūpes darbiniekiem, sociālās aprūpes centru darbiniekiem un klientiem, arī senioriem vecumā virs 70 gadiem.

"Liela mēroga centru darbības laikā Lieldienās gūtas vērtīgas atziņas procesa tālākai uzlabošanai, piemēram, laicīgāka iedzīvotāju uzrunāšana, īpaši pirms vakcinācijas brīvdienās, skaidrāka informācija par dokumentu nepieciešamību, kā arī jāstiprina zvanu centru jaudas," paziņojumā medijiem pauda VM pārstāvis.

Šeit jānorāda, ka svētdien, 4. aprīlī, pieteikšanās potei pret Covid-19 pa tālruni 8989 nebija iespējama. Savukārt pirmdien, kā iepriekš norādīja Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Agnese Strazda, jau atkal cilvēki var zvanīt pa tālruni 8989.

Tāpat "Delfi" jau rakstīja, ka Lieldienu brīvdienās virkne pilsoņu bija saņēmuši īsziņas ar aicinājumu vakcinēties pret Covid-19, taču, lai to izdarītu, bija nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums, kuru brīvdienās iegūt ir ļoti sarežģīti.

Ņemot vērā, ka lielai daļai pilsoņu vakcinācijas process nav skaidrs un ka vakcinējamo grupu skaits palielinās, VM ir sagatavojusi kopsavilkumu, kas īsi izskaidro vakcinācijas principus un kārtību. VM sagatavoto kopsavilkumu var atrast šeit, spiežot uz teksta "prioritāro grupu vakcinācijas kārtība".

Iedzīvotāji, kuri ir pieteikušies vakcīnai, pakāpeniski saņem uzaicinājumus vakcinēties – daļa uz liela mēroga vakcinācijas centriem vēl 6. un 7. aprīlī, bet visi pārējie pakāpeniski pie ģimenes ārstiem un ārstniecības iestādēm turpmākajās nedēļās.

"Vakcinācijas gaita ir pakāpeniska, tiek ņemti vērā prioritāro grupu principi, pieteikšanās laiki un gatavība ierasties uz vakcinācijas vietu piedāvātajā dienā un laikā," portālam "Delfi" skaidroja Šneiders.

Tāpat VM pārstāvis atgādināja, ka tie iedzīvotāji, kuri šajā nedēļas nogalē nav varējuši izmantot iespēju vakcinēties, savu prioritāro rindu vakcinēties nezaudē. Visi iedzīvotāji, kuri ir pieteikušies vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989, bet vēl nav saņēmuši vakcīnu, tiks aicināti pie tiem vakcinācijas veicējiem, kas atrodas iedzīvotājam tuvākajā teritorijā, vai arī uz liela mēroga centriem, kad tie atsāks darbu.

"Par liela mēroga centru durvju vēršanu lemj Veselības ministrijas Sabiedrības vakcinācijas pret Covid-19 darba grupa, ņemot vērā iedzīvotāju gatavību vakcinēties un pieejamo vakcīnu apjomu. Pie šī brīža vakcīnu apjoma esošie vakcinācijas veicēji – ārstniecības iestādes un ģimenes ārsti – nodrošina raitu vakcinācijas gaitu," informēja VM.

Jau vēstīts, ka pirmdien, 5. aprīlī, darbs masu vakcinācijas centros Rīgā un Cēsīs norit kā plānots – visi pieraksti ir aizpildīti un vakcīnu pietiek, sacīja "Veselības centrs 4" medicīnas konsultante Katrīna Priede.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Vakcinācija pret Covid-19 Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam