Portāls: KNAB vēta LDz šefa Magoņa darījumus
Foto: F64

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs uzsācis padziļinātu pārbaudi par valsts AS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) valdes priekšsēdētāja Uģa Magoņa 2009.gada amatpersonas deklarācijā norādītiem vērienīgajiem darījumiem, pirmdien vēsta portāls "Pietiek.com".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

KNAB preses pārstāve Ieva Karlsberga piektdien portālam atzinusi, ka KNAB turpina pārbaudi par Magoņa deklarācijā norādītājiem darījumiem. Sīkākus komentārus par pārbaudes gaitu Karlsberga nesniedza.

Informāciju par KNAB sākto pārbaudi "Pietiek.com" svētdien apstiprinājis arī pats Magonis. Viņš atzinis, ka "esam diskutējuši ar KNAB darbiniekiem par darījumiem". "KNAB dara savu darbu, nu, lai viņi pēta," teicis Magonis. Viņš atzinis, ka šovasar KNAB darbinieki viesojušies pie viņa LDz. Magonis uzskata, ka visi deklarācijā norādītie darījumi, tajos gūtie ienākumi ir adekvāti un patiesi un tiem nevajadzētu radīt nekādas šaubas. Viņš savu taisnību esot gatavs pierādīt tiesā, ja KNAB pārbaudē konstatētu kādus pārkāpumus.

Portāls informē, ka Magoņa 2009. gada ienākumi izskatās šādi: kāda Helēna Bibika viņam atdevusi parādu – 694 tūkstošus eiro un 150 tūkstošus latu, no Krievijas uzņēmuma "Eriga" par kapitāldaļām viņš saņēmis 675 tūkstošus eiro, bet dividendēs no SIA "Diamond Company" (iepriekšējais nosaukums – "Hanza Jūras vārti") – 402 tūkstošus dolāru.

Portāls vēsta, ka līdz pagājušā gada decembrim Magonim piederējusi puse kapitāldaļu "Hanza Jūras vārtos", kas arī devusi pusi no kompānijas oficiāli izmaksātajām dividendēm – 398 tūkstošiem latu. Arī vismaz daļai no Bibikas atmaksātajiem parādiem izcelsme skaidri redzama: tieši Bibikai piederējuši otri 50% no "Hanza Jūras vārtiem" un tātad viņai tikusi arī otra puse no dividendēm, kas nodrošinājusi trešo daļu Magonim atmaksātās summas.

Lai gan "Hanza Jūras vārtu", kura pamatnodarbe ir kravu transporta ekspedīcija, 2009.gada apgrozījums bijis 2,8 miljoni latu, peļņa – gandrīz 247 tūkstoši latu, un gada pārskata vadības ziņojumā bija īpaši norādīts, ka uzņēmumam ir "pietiekami augsta maksātspēja", Magonis 35% uzņēmuma kapitāldaļu Bibikai pagājušā gada novembrī atdevis faktiski par velti, - "Lursoft" datu bāzē šāda īpašnieku maiņa fiksēta, bet Magoņa amatpersonas deklarācijā neparādās, ka viņš par tām būtu saņēmis kādu samaksu, vēsta "Pietiek.com".

Toties LDz vadītāja īpašumā atlikušos 15% "Hanza Jūras vārtu" kapitāldaļu viņš Krievijas uzņēmumam "Eriga", kā rāda deklarācija, mēnesi vēlāk pārdevis par 675 tūkstošiem eiro, ziņo portāls.

Šā gada 22. jūnijā "Hanza Jūras vārti" tiek pārdēvēti par SIA "Diamond Company", bet jau 6.augustā Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa ierosina uzņēmuma maksātnespējas lietu. Piecas dienas vēlāk tiesa ieceļ maksātnespējas administratoru, vēsta "Pietiek.com". Vienlaikus 22. jūnijā par bijušo "Hanza Jūras vārtu" jauno īpašnieku ir kļuvis kāds 1985.gadā dzimis Jānis Pilainis, bet Bibika atbrīvojusies arī no uzņēmuma valdes locekles posteņa.

Bijušās SIA "Hanzas Jūras vārtu" maksātnespējas pieprasījumu iesniegusi kāda SIA "Pērnavas 30" – tās vienīgais īpašnieks un valdes loceklis ir 1965.gadā dzimušais Aigars Rubīns, ar kuru Bibika šā gada pavasarī slēgusi vairākus nekustamā īpašuma darījumus. Spriežot pēc zemesgrāmatu datiem, 4721 kvadrātmetru zemesgabalu Baltezerā Bibika pērn iegādājusies par nepilniem 69 tūkstošiem latu, bet Rubīnam to šopavasar pārdevusi par nedaudz vairāk kā 70 tūkstošiem latu. Vēl vienu, tikai 4923 kvadrātmetrus lielu Baltezera zemesgabalu Bibika pagājušā gada janvārī nopirkusi par aptuveni 105 tūkstošiem latu un gadu vēlāk par apmēram tādu pašu summu pārdevusi Rubīnam, ziņo portāls.

Nekustamā īpašuma darījumos ar Bibiku bijis iesaistīts arī uzņēmums "Hanzas Jūras vārti". 1787 kvadrātmetru zemesgabalu Sunīšos Bibika 2006. gadā iegādājusies par nepilniem 38 tūkstošiem latu un pērn "Hanzas Jūras vārtiem" pārdevusi par tādu pašu summu. Šis īpašums joprojām pieder nu jau pārdēvētajai kompānijai, un uz to ar tiesas lēmumu uzlikta ķīlas tiesība bankas prasības nodrošināšanai. Tāpat noticis arī ar 1904 kvadrātmetriem turpat Sunīšos – arī tie palikuši bijušo "Hanzas Jūras vārtu" īpašumā un ir bankas apķīlāti, ziņo "Pietiek.com".

Gluži cits liktenis bijis kādam 1824 kvadrātmetru zemesgabalam – tas pēc pabūšanas Bibikas īpašumā par 85 tūkstošiem latu nonācis "Hanza Jūras vārtu" pārziņā, taču jau šogad, neilgi pirms uzņēmuma jaunās īpašnieku maiņas par 80 tūkstošiem latu ticis SIA "Hanza kuģu aģentūra". Savukārt šajā SIA valdes locekle jau atkal ir Bibika, bet vienīgais īpašnieks –LDz vadītājs Magonis, izpētījis "Pietiek.com".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form