Prezidents slavē Kalniņa līdzšinējo ieguldījumu un ievērojamo pieredzi NBS
Foto: F64

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera amatam virzītajam NBS Apvienotā štāba priekšniekam Leonīdam Kalniņam ir ievērojama pieredze, tostarp Zemessardzē, tā savā vēstulē Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (VL-TB/LNNK) norādījis Valsts prezidents Raimonds Vējonis, rosinot Kalniņu apstiprināt NBS komandiera amatā.

Kā informēja prezidenta Preses dienestā, prezidents jau iepriekš norādījis, ka ir svarīgi, lai nākamais komandieris būtu autoritāte NBS personāla vidū, lai viņam būtu komandiera un štāba vadīšanas, kā arī starptautisko operāciju pieredze.

Vējonis vēstulē Saeimas priekšsēdētājai uzsver, ka Kalniņš devis būtisku ieguldījumu un guvis ievērojamu pieredzi NBS, tajā skaitā Zemessardzē.

Aizsardzības ministrijas pārstāvis Kaspars Galkins teica, ka šobrīd ir pāragri runāt par potenciālo NBS Apvienotā Štāba priekšnieka amata kandidātu, jo Saeima Kalniņu vēl nav apstiprinājusi NBS komandiera amatā. Kalniņa vietnieks ir brigādes ģenerālis Ivo Mogiļnijs.

Vējonis izšķīries NBS komandiera amatam virzīt NBS Apvienotā štāba priekšnieka Leonīda Kalniņa kandidatūru, kuru jau iepriekš ieteica aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS).

Likums paredz, ka NBS komandieri apstiprina amatā uz četriem gadiem un atbrīvo no amata Saeima pēc Latvijas Bruņoto spēku augstākā vadītāja Valsts prezidenta priekšlikuma. Komandiera kandidātu Valsts prezidentam iesaka aizsardzības ministrs.

Ministru kabinets Kalniņu Apvienotā štāba priekšnieka amatā apstiprināja šā gada 28.jūnijā. Apvienotā štāba priekšnieka amatā viņš stājās šā gada 26.augustā. Kalniņš bruņotajos spēkos dien kopš 1997.gada un dienestu viņš sācis Zemessardzes 51.bataljonā, 2003.gadā iecelts par Izlūku mācību centra komandieri. No 2003. līdz 2005.gadam Kalniņš dienējis Mācību vadības pavēlniecībā, no 2005. līdz 2009.gadam - Zemessardzes štāba Operatīvās plānošanas pārvaldes priekšnieka amatā, savukārt no 2009.gada līdz apstiprināšanai Zemessardzes komandiera amatā 2011.gadā dienējis Zemessardzes štāba un Operatīvās pārvaldes priekšnieka amatā.

NBS Apvienotā štāba priekšnieks absolvējis Augstākā komandējošā sastāva kursu Baltijas Aizsardzības koledžā Igaunijā, kā arī Vadības un ģenerālštāba virsnieka kursu ASV Armijas vadības un ģenerālštāba koledžā.

Kalniņš Irākā 2006.gadā ASV vadīto koalīcijas spēku operācijā bija Latvijas kontingenta komandiera vietnieks/multinacionālās divīzijas štāba plānošanas daļas priekšnieka vietnieks.

Kā iepriekš skaidroja Aizsardzības ministrijā, NATO valstīs ir ierasta prakse un neatņemama virsnieka karjeras sastāvdaļa, ka augstākajiem virsniekiem ar atbilstošu dienesta pieredzi, izglītību un amatu piešķir nākamo dienesta pakāpi.

Maksimālais vecums militārajā dienestā augstākajiem virsniekiem ir 60 gadu. Tajā pašā laikā saskaņā ar likumu personu NBS komandiera amatā apstiprina uz četriem gadiem - tātad, piemēram, 59 gadus vecs kandidāts, pārkāpjot 60 gadu slieksni, amatu automātiski nezaudētu. 1957.gada 13.februārī dzimušajam Kalniņam nākamgad apritēs 60 gadi.

Pašreizējais NBS komandieris Raimonds Graube paziņoja, ka vēlas atvaļināties no amata pirms pilnvaru termiņa beigām. Graube, kurš ir pāris nedēļu jaunāks par Kalniņu, paziņojis, ka esot vecākais NATO valstu komandieris. Graubem nākamgad februārī apritēs 60 gadi.

Source

LETA

Tags

Aizsardzības ministrija Ināra Mūrniece Ministru kabinets Raimonds Bergmanis Raimonds Graube Raimonds Vējonis Valsts prezidents VL-TB/LNNK
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form