Pūce pieprasa Pļaviņu mēram skaidrot meža izciršanu
Foto: LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP) pieprasījis paskaidrojumus Pļaviņu novada domes priekšsēdētājam Aigaram Luksam (V) par pieļautajiem normatīvo aktu pārkāpumiem saistībā ar pašvaldības īpašumu pārvaldīšanu, kā rezultātā nekustamā īpašumā, iespējams, ir veikta nelikumīga meža izciršana, portālu "Delfi" informēja ministra padomniece Agnese Vārpiņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc Vārpiņas teiktā, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) 13. maijā saņēma iesniegumu par meža izciršanu nekustāmā īpašumā. Ministrijai iepazīstoties ar iesnieguma materiāliem, informāciju Pļaviņu novada pašvaldības tīmekļvietnē, Nekustamā īpašuma valsts kadastra reģistrā un Valsts vienotās datorizētajā zemesgrāmatā pieejamo informāciju par nekustamo īpašumu, kā arī aplūkojot to klātienē, konstatēti normatīvo aktu pārkāpumi.

Pašvaldība nekustamo īpašumu ir iznomājusi aktīvās atpūtas pasākumu organizēšanai un sporta bāzes izveidošanai. Daļa no šī īpašuma ir noteikta kā parka un rekreācijas teritorija un atbilstoši Vietalvas pagasta saistošajiem noteikumiem parkos ir aizliegta pamatcirte.

VARAM norāda, ka pašvaldība pērn 25. jūlija sēdē apstiprināja cirsmu izsoles noteikumus, kas paredz konkrētajā nekustamajā īpašumā Vietalvas pagastā veikt galveno cirti un kailcirti arī tajā īpašuma daļā, kas teritorijas plānojumā noteikta kā parka un rekreācijas teritorija un kurā atbilstoši pašvaldības saistošajiem noteikumiem šāda veida cirte ir aizliegta.

Apsekojot nekustamo īpašumu, VARAM ir saskatījis virkni neatbilstību pašvaldības apstiprinātajos noteikumos un dabā. "Pašvaldības rīcība ir vērtējama no diviem būtiskiem aspektiem, proti, vai pašvaldība, rīkojot cirsmu izsoli, ir ievērojusi likuma normas, kā arī noteikti būtu jāvērtē, kā pašvaldības izvēlētā meža apsaimniekošana ietekmē vides un ainavas vērtību," pauda Pūce.

Tāpat ministrs norādīja, lai arī ieņēmumi no meža cirsmu izsoles papildina pašvaldības budžetu, pašvaldību pienākums ir atbildīgi izvērtēt to lietderību un ietekmi uz nekustamā īpašuma turpmāko attīstīšanu.

Pļaviņu novada dome apstiprināja noteikumus, kas paredz veikt sanitāro cirti nekustamā īpašumā. Apsekojot nekustamo īpašumu dabā, VARAM pārstāvji konstatēja, ka meža sanitārās cirtes vietā ir veikta kailcirte, kas ir pretēji iepriekš minētajiem izsoles noteikumiem un izsniegtajam Valsts meža dienesta izsniegtajam apliecinājumam koku ciršanai.

Tāpat nav ievērots Publiskas personas mantas atsavināšanas likums, domes sēdes protokolā nenorādot informāciju par to, kas ir veicis izcērtamo koku krājas novērtēšanu un informāciju par atsavināmās mantas nosacītās cenas apstiprināšanu.

Pļaviņu novada domei paskaidrojumi ministrijai jāiesniedz 20 dienu laikā, precizēja VARAM.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Juris Pūce Pļaviņu novads VARAM Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form