RD ārkārtas vēlēšanās balsošanas iecirkni varēs nomainīt līdz 15. augustam
Foto: LETA

No ceturtdien, 30. jūlija, līdz 15. augustam vēlētāji, kuriem ir balsstiesības Rīgas domes (RD) vēlēšanās, varēs mainīt savu vēlēšanu iecirkni vai reģistrēties balsošanai RD vēlēšanās, ja vēlētājam Rīgā pieder nekustamais īpašums, informēja Centrāla vēlēšanu komisija (CVK).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

RD vēlēšanās, kas notiks 29. augustā, vēlētājiem būs iespēja balsot 156 vēlēšanu iecirkņos Rīgā. Šajās vēlēšanās varēs balsot savā vai jebkurā citā Rīgas vēlēšanu iecirknī. Vēlēšanu iecirkņu saraksts pieejams Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapas sadaļā "Vēlēšanu iecirkņi".

Savu vēlēšanu iecirkni vēlētāji var noskaidrot Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes sagatavotajā vēstulē, kuru saņēma pa pastu, vai e-pakalpojumā "Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana". Tāpat informāciju par savu vēlēšanu iecirkni var noskaidrot, arī zvanot CVK uzziņu tālrunim 67049999 katru dienu no pulksten 9 līdz 20.

Ja sākotnēji iedalītais vēlēšanu iecirknis nav balsošanai ērts, CVK aicina vēlētājus izmantot iespēju mainīt iecirkni iepriekš līdz 15. augustam. Savukārt, ja tomēr kādu iemeslu dēļ vēlēšanās nepieciešama iespēja balsot citā iecirknī, tas pirmo reizi pašvaldību vēlēšanās arī būs iespējams. Tomēr šajā gadījumā vēlētāji aicināti ieplānot balsošanai vairāk laika, kas būs jāpavada iecirknī, kamēr tiks veikta iecirkņa maiņa, pārliecinoties, vai vēlētājs jau nav nobalsojis savā iecirknī, un ierakstot vēlētāju jaunā iecirkņa vēlētāju sarakstā.

Informatīvās vēstules par RD vēlēšanām pa pastu ir nosūtītas tiem vēlētājiem, kuriem bija reģistrēta dzīvesvieta Rīgā šā gada 31. maijā un kuriem šā gada 25. jūlijā bija reģistrēta dzīvesvieta Latvijā. Savukārt, lai izmantotu iespēju vēlēt RD, ja vēlētājam Rīgas administratīvajā teritorijā pieder nekustamais īpašums, vēlēšanām jāreģistrējas no 30. jūlija līdz 15. augustam.

Mainīt iecirkni vai reģistrēties balsošanai Rīgā varēs Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā, e-pakalpojumā "Vēlēšanu iecirkņa noskaidrošana un maiņa" vai nosūtot iesniegumu pa pastu, e-pastu vai portālā "Latvija.lv" Rīgas pilsētas pašvaldībai vai Rīgas dzīvesvietas deklarēšanas iestādei.

Vēlēšanās būs iespēja pieteikt arī balsošanu savā atrašanās vietā, ja veselības stāvokļa dēļ nebūs iespējams nokļūt vēlēšanu iecirknī, un vēlētājs vēlēšanu laikā atradīsies Rīgas teritorijā. Pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā varēs arī aizdomās turētās un apsūdzētās personas, kurām kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, ja tās atrodas apcietinājumā Rīgā.

Tiesības piedalīties RD vēlēšanās būs Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, sākot no 18 gadu vecuma, kuriem bija reģistrēta dzīvesvieta Rīgas administratīvajā teritorijā 90 dienas pirms vēlēšanu dienas – šā gada 31. maijā vai kuriem Rīgas administratīvajā teritorijā pieder nekustamais īpašums.

Balsošanas dokuments RD vēlēšanās būs derīga pase vai personas apliecība (eID). Par dalību vēlēšanās spiedogs pasē netiks likts, un principa "viens vēlētājs – viena balss" nodrošināšanai tiks lietoti vēlētāju saraksti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas 2020 Ārkārtas vēlēšanas Centrālā vēlēšanu komisija Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form