Reformu partijas un 'Vienotības' noslēgtais memorands nedarbojas, atzīst Demiters
Foto: LETA

Reformu partijas (RP) ar "Vienotību" noslēgtais un parakstītais memorands par tuvināšanos nedarbojas, aģentūrai LETA atzina RP valdes priekšsēdētājs Edmunds Demiters.

"Jāpiekrīt, nedarbojas gan," atbildēja Demiters, vaicāts, vai Straujumas paziņojums par Daniela Pavļuta (RP) nevirzīšanu ekonomikas ministra amatam pirms RP oficiālā lēmuma par viņa izvirzīšanu neliecina, ka tas nedarbojas.

Kā ziņots, Saeimas priekšsēdētāja, partijas "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa (V) un Demiters 6.janvārī oficiāli parakstīja abu partiju vienošanās par tuvināšanos memorandu.

Partijas "Vienotība" un RP līderi decembra nogalē paziņoja, ka ir vienojušies par kopīgu sadarbību, startējot 12.Saeimas vēlēšanās. Parlamenta vēlēšanās kandidēšana plānota no "Vienotības" saraksta.

Abas partijas konceptuāli vienojušās koordinēt rīcību arī vēl 11.Saeimas darbības laikā - tās darbosies kā divas atšķirīgas frakcijas, taču koordinēs savu rīcību, tostarp virzot Ministru prezidenta amata kandidātu, skaidroja Āboltiņa.

Jau vēstīts, ka RP valde nolēmusi ekonomikas ministra amatam oficiāli izvirzīt pašreizējo ministru Pavļutu, neraugoties uz to, ka Straujuma jau iepriekš paziņojusi, ka neaicinās viņu jaunajā valdībā.

Vēstulē RP valdes priekšsēdētājam Edmundam Demiteram Straujuma bija izteikusi aicinājumu ekonomikas ministra amatam deleģēt kādu citu kandidātu, nevis Pavļutu. Kā piemērotus pretendentus viņa bija minējusi pašreizējo izglītības un zinātnes ministru Vjačeslavu Dombrovski (RP) un Ekonomikas ministrijas (EM) parlamentāro sekretāru Vilni Ķirsi (RP).

Neraugoties uz Straujumas pausto kopumā negatīvo nostāju pret Pavļuta nākšanu valdībā, RP valde ceturtdien vakarā tomēr nolēma izvirzīt viņa kandidatūru ekonomikas ministra amatam. Vienlaikus valde vienojās par nepieciešamību aicināt uz sarunu Straujumu un "Vienotības" vadību, lai pārrunātu izveidojušos situāciju.

Straujuma iepriekš uzsvērusi, ka patur tiesības atteikt potenciālajiem kandidātiem, ja viņu kandidatūras nebūs apmierinošas. Savukārt Demiters agrāk ir paudis, ka par katru potenciālo ministru kandidatūru apspriedīsies ar premjera amata kandidāti.

Straujuma šodien devās darba vizītē uz Berlīni, no kuras viņa plāno atgriezties sestdienas vakarā. Pirmdien, 20.janvārī, ir paredzēts nosaukt pilno potenciālās valdības sastāvu.

Straujumas nosauktā Ministru kabineta sastāvs būs jāapstiprina Saeimas balsojumā, kas varētu notikt jau 22.janvārī.

Source

LETA

Tags

11. Saeima Edmunds Demiters Ekonomikas ministrija Reformu partija Solvita Āboltiņa Vienotība
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form