Rēzeknē apturēta rekreācijas centra būvniecība un lauzts līgums ar būvnieku
Foto: LETA

Rēzeknē apturēta rekreācijas centra būvniecība Kovšu ezera krastā un lauzts līgums ar būvnieku, informēja pilsētas pašvaldībā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Rēzeknes pašvaldība un SIA "Arčers" parakstīja vienošanos par 2020. gada 29. septembrī noslēgtā līguma "Rekreācijas centra būvdarbiem, autostāvvietu un piebraucamo ceļu izbūvi, teritorijas labiekārtošanu un inženierkomunikāciju izbūvi, Kovšu ezera krastā, Rēzeknē" izbeigšanu.

Vietvara norāda, ka būvniecības nozare ir dramatiski izmainījusies pēc 2022. gada 24. februāra saistībā ar Krievijas sākto karadarbību Ukrainā. Proti, pret Krievijas un Baltkrievijas juridiskajām un fiziskajām personām tika piemērotas plaša spektra starptautiskās sankcijas, kuras regulāri tiek papildinātas, būtiski ietekmējot tirdzniecības un preču piegādes procesus ne tikai Latvijā, bet visā Eiropā un pasaulē, it īpaši būvniecības jomā.

"Arčers" pašvaldībai esot uzsvēris, ka būtiskā izmaksu sadārdzinājuma un piegāžu traucējumu dēļ nav vairs iespējams turpināt būvdarbus esošā līguma ietvaros, tāpēc tika parakstīta vienošanās par būvdarbu līguma priekšlaicīgu izbeigšanu.

Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs (S) uzskata, ka vienošanās parakstīšana par priekšlaicīgu būvdarbu līguma termiņa izbeigšanu un jauna iepirkuma izsludināšana par rekreācijas centra būvniecību, ņemot vērā jaunās cenas, ir vienīgais pareizais un pārdomātais lēmums. Pretējā gadījumā pilsētai nāksies atgriezt visus no Eiropas Savienības struktūrfondiem saņemtos līdzekļus projekta īstenošanai. Tāpat pilsētai "nebūs objekta, kas ir tik ļoti nepieciešams tūrisma uzņēmējdarbības attīstībai gan Rēzeknē, gan arī visā Latgales reģionā".

Pašlaik pašvaldības speciālisti strādā pie jauna iepirkuma nolikuma izstrādes, un jau tuvākajās dienās tiks izsludināts jauns iepirkums uz atlikušajiem darbiem. Jauna iepirkuma organizēšana un līguma slēgšana projekta termiņus nobīdīs par četriem līdz sešiem mēnešiem, informēja Rēzeknes pašvaldības Pilsētvides un attīstības pārvaldes vadītāja vietnieks, Attīstības un investīciju nodaļas vadītājs Imants Mekša.

Vienošanās paredz, ka "Arčers" līdz jauna līguma parakstīšanai ar iepirkuma rezultātā izraudzīto būvuzņēmēju apsargās objektu un veiks būvdarbu konservāciju, kur tas ir nepieciešams.

Projekta "Rēzeknes rekreācijas centra izveide tūrisma attīstībai" kopējās izmaksas ir 8 044 430 eiro. Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums sasniedz 5 028 014 eiro.

Projektā, ko bija paredzēts īstenot līdz 2022. gada beigām, tika plānota Brīvības ielas posma pārbūve 190 metru garumā, veicot ceļa seguma, trotuāru, lietus ūdens kanalizācijas sistēmas pārbūvi, apgaismojuma nomaiņu, jaunu ūdensvada un sadzīves kanalizācijas atzaru izbūvi uz degradēto teritoriju. Paredzēta bija arī autostāvvietu un piebraucamo ceļu izbūve, teritorijas labiekārtošana, siltumtīklu būvniecība, ūdensapgādes un sadzīves kanalizācijas tīklu izbūve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Paša rekreācijas kompleksa ēka projektēta trīs stāvos, 3076 kvadrātmetru platībā.

Finanšu gadā, kas bija no 2020. gada 1. jūnija līdz 2021. gada 31. maijam, būvfirma "Arčers" strādāja ar 35,664 miljonu eiro apgrozījumu un guva 1,632 miljonu eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija. Jaunāki finanšu dati pagaidām nav pieejami.

Būvniecības uzņēmums "Arčers" reģistrēts 1992. gadā, tā pamatkapitāls ir 4,7 miljoni eiro. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir AS "UGN". Uzņēmuma patiesais labuma guvējs ir Mārtiņš Lāma.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Aleksandrs Bartaševičs Būvniecība Eiropas Savienība Krievija Latgale Rēzekne Rēzeknes dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form