Rīgā jūnijā un jūlijā reģistrētas 863 laulības; visbiežāk laulājas piektdienā
Foto: PantherMedia/Scanpix

Visās trijās Rīgas pilsētas dzimtsarakstu nodaļās šovasar, jūnijā un jūlijā, laulību reģistrējuši pavisam 863 pāri, bet kopumā pāri visbiežāk izvēlas laulāties tieši piektdienā.

Visbiežāk pāri sarakstījušies Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļas telpās.

Kā pastāstīja Ziemeļu dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Inese Bumbiere-Kaže, nodaļas abās ēkās - gan Rūpniecības, gan Zemgaļu ielā - jūnijā un jūlijā laulību reģistrējuši 485 pāri, kas ir par 50 vairāk nekā pagājušajā gadā. Bumbiere-Kaže norāda, ka nav novērots, ka kāds datums būtu īpaši pieprasīts - visas piektdienas un sestdienas ir bijušas aizņemtas jau savlaicīgi.

Viņa norāda, ka aizvien populārāks kļūst pašvaldības pakalpojums - laulības reģistrācija ārpus dzimtsarakstu nodaļas telpām. Pašlaik ir saņemti vismaz 14 pieteikumi, bet desmit laulības jau reģistrētas ārpus nodaļas telpām. Populārākās laulību reģistrācijas vietas ārpus nodaļas telpām ir Kultūras pils "Ziemeļblāzma" un vēstures muzejs "Dauderi", pastāstīja nodaļas vadītāja.

Pārdaugavas dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Danuta Šavdine pastāstīja, ka šajā nodaļā jūnijā reģistrētas 85 laulības, bet jūlijā - 125 laulības. Visi pieejamie laiki laulību reģistrācijai bijuši aizņemti jau pavasara sākumā.

Savukārt Austrumu dzimtsarakstu nodaļā jūnijā tika salaulāts 61 pāris, bet jūlijā - 107 pāri, pastāstīja nodaļas vadītāja Mārīte Silniece. Uz augustu saņemts vēl vairāk pieteikumu. Iecienītākie laulību datumi bijuši 5., 6., un 13.jūnijs, kā arī 11., 17., 18., 23., 25. un 31. jūlijs.

Tieslietu ministrijas apkopotā statistika liecina, ka šogad atšķirībā no citiem gadiem daudz laulību ir bijušas vai paredzētas piektdienā, bet kopumā Latvijā populārākie datumi jūlijā - prioritārā secībā - bija 25., 24., 18., 17.jūlijā, savukārt augustā tie ir 22., 14., 21., 15., arī 7., 8., 29.mēneša datums. Septembrī - 5., 19., arī 4 un 12.septembris.

Piemēram, Limbažu novada Dzimtsarakstu nodaļā jūlija mēnesī laulības bijušas gandrīz nedēļu pēc kārtas - 11., 12., 14., 15., 16., 17., 18., 20.mēneša datumā.

Tāpat tiek skaidrots, ka četrās Rīgas dzimtsarakstu nodaļās sestdienas (jūnijs-jūlijs-augusts-septembris) nokomplektējās ļoti ātri - apmēram marta mēnesī visas vietas sestdienās jau bija aizņemtas.

Kā jau iepriekšējos gados ir apstiprinājies, jaunlaulātos īpaši piesaista datums, kas sakrīt ar gadu. Patlaban aktīvi interesi izrāda par 2016.gada 16.jūliju, kā arī bijuši pāri, kas interesējušies par 2016.gada 16.janvāri.

Šogad, nākot iesniegt iesniegumu, kā jau katru gadu ir bijuši pietiekami daudz tādu pāru, kas astroloģiski skaitļo "pareizos" un "nepareizos" datumus. Daži jaunlaulātie dod priekšroku mēness fāzēm - labāk esot, ja laulību reģistrē jaunā vai pilnā mēnesī, jo tad sagaidāma "pilnāka" dzīve. Citi savukārt izvēlas datumu, kas ir nozīmīgs ģimenei.

Source

LETA

Tags

Kultūras pils "Ziemeļblāzma"
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form