Rīgā slēdz un reorganizē vairākas izglītības iestādes
Foto: DELFI

Rīgas dome trešdien nolēma slēgt vai reorganizēt vairākas skolas, tādējādi turpinot pilnveidot izglītības iestāžu tīklu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Likvidējot Rīgas Jāņa Poruka vidusskolu, kas atrodas Gaujas ielā 23, Čiekurkalnā, izglītības programmu īstenošanu nodos Rīgas 45. vidusskolai, kas atrodas Ropažu ielā 34, Teikā. Mācības arī turpmāk notikšot visās līdz šim izmantotajās telpās.

Rīgas Mūzikas vidusskola, kas atrodas Pleskodālē, tiks likvidēta un pievienota Rīgas Valdorfskolai, kas atrodas Iļģuciemā. Mācības turpmāk notiks Rīgas Mūzikas vidusskolas līdzšinējās ēkās Pleskodālē - gan Šampētera ielā 98, gan Kalnciema ielā 160. Šīm ēkām ir piesaistītas lielas teritorijas skolēnu mācību procesa un arī brīvā laika aktivitāšu organizēšanai.

Savukārt pilsētas centrā Rīgas Raiņa vidusskolai, kas atrodas Kr. Barona ielā 71, tiks pievienota likvidētā Rīgas Avotu pamatskola, kas atrodas Avotu ielā 44. Mācību process skolēniem arī turpmāk tiks organizēts abās ēkās, informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mācība plāna īstenošanu un konkurētspējīgu pedagogu darba samaksu, skolas ar nelielu skolēnu skaitu un klašu piepildījumu tiks slēgtas, nododot to mācību programmu realizēšanu citās skolās.

Izglītības iestāžu tīkla pilnveidošanā Āgenskalnā iecerēts izveidot jaunu - Rīgas Arkādijas vidusskolu, apvienojot Rīgas 61. vidusskolu, kas atrodas Pārslas ielā 14, ar Rīgas 53. vidusskolu, kas atrodas Melnsila ielā 6. Mācības process turpmāk notiks abās ēkās - pirmsskolas un sākumskolas audzēkņi mācīsies Pārslas ielā, savukārt pamatskolas un vidusskolas izglītības programmas tiks īstenotas Melnsila ielā.

Sešas vidusskolas tiks pārveidotas par pamatskolām. Rīgas 19. vidusskola Bolderājā turpmāk būs Rīgas Bolderājas Jaunā pamatskola, Rīgas 54. vidusskola Iļģuciemā - Rīgas Baltmuižas pamatskola, Rīgas 65. vidusskola Ķengaragā turpinās darbu kā Rīgas 65. pamatskola, bet Rīgas 69. vidusskola Imantā turpinās darboties kā Rīgas 69. pamatskola. Līdzšinējā Rīgas Austrumu vidusskola Maskavas forštatē turpmāk būs Rīgas Austrumu pamatskola, bet Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskola Dārzciemā - Rīgas Sergeja Žoltoka pamatskola.

Pilnveidojot pašvaldības izglītības iestāžu tīklu, plānots veidot vienotu izglītības iestādi Jaunciemā. Rīgas 15. pirmsskolas izglītības iestādi pievienos Rīgas 7. pamatskolai, kur pamatizglītības programma joprojām tiks īstenota skolas ēka Jaunciema 4. šķērslīnijā 4, bet pirmsskolas izglītības process - Gaileņu ielā 15.

Rīgas domes frakcija "Par/Progresīvie" (PP) pauda, ka lēmums par Rīgas skolu optimizāciju aktualizē jautājumu par kvalitatīva izglītības skolu tīkla izveidi.

Vienlaikus frakcija vērš uzmanību, ka iepriekšējā perioda izglītības iestāžu tīkla optimizācijas plānošana un īstenošana neliecina par labu pārvaldības praksi, un apņemas sekot, lai turpmāk šie procesi tiktu vadīti jēgpilni un resursu ziņā efektīvi.

Rīgas vispārējās izglītības iestāžu tīkla optimizācijas komisijas locekle Laima Geikina (PP) norāda, ka šoreiz pārmaiņas noteica skolēnu skaits un izglītības kvalitātes kritērijs. Visos gadījumos, kad vidusskolas pārtapa par pamatskolām, tas tika darīts nepietiekamā skolēnu skaita dēļ.

Frakcijas deputāti norāda, ka joprojām esot daudz darāmā, jo līdz šim Rīga nav domājusi ne sistēmiski, ne sistemātiski par skolu tīkla attīstību atbilstoši Rīgas attīstības plāna izvirzītajiem nosacījumiem, kuriem jāpārvēršas kritērijos, kas palīdzētu rīdziniekiem iegūt vienlīdz kvalitatīvu izglītību pēc iespējas tuvāk savai dzīves vietai, vienlaicīgi saglabājot dažādo Rīgas apkaimju un kopienu identitāti.

Tas ir jaunā domes sasaukuma uzdevums - vadīt un virzīt pārmaiņu procesus jēgpilni, līdzsvaroti un resursu ziņā efektīvi, tostarp, iesaistot un uzklausot apkaimju biedrību un iedzīvotāju viedokļus un vajadzības, aģentūru LETA informēja frakcijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītība Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form