Rīgā slēgs un reorganizēs virkni skolu
Foto: LETA

Rīgā pilnveidos un optimizēs izglītības iestāžu tīklu, slēdzot un reorganizējot vairākas skolas, ceturtdien, 18. februārī, tika lemts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skolas slēgs un reorganizēs, "lai nodrošinātu kvalitatīvas pamatizglītības pieejamību galvaspilsētas apkaimēs, attīstītu skolu mācību vides modernizēšanu, veicinātu izglītības kvalitātes paaugstināšanu vidusskolās, kā arī vienlaikus risinātu pirmsskolas izglītības pieejamību apkaimēs", skaidroja Rīgas domē. Tādējādi tiks turpināta 2010. gadā uzsāktā Rīgas skolu tīklu pilnveide.

Iecerēts izveidot jaunu – Rīgas Arkādijas vidusskolu Āgenskalna apkaimē, apvienojot Rīgas 61. vidusskolu, kas atrodas Pārslas ielā 14, ar Rīgas 53. vidusskolu, kas atrodas Melnsila ielā 6, šīs iestādes mācību process turpmāk notiks abu skolu ēkās. Pirmsskolas un sākumskolas audzēkņi mācīsies Pārslas ielā, savukārt pamatskolas un vidusskolas izglītības programmas tiks īstenotas Melnsila ielā.

Vairākām skolām plānota izglītības pakāpes un arīdzan nosaukuma maiņa. Rīgas 19. vidusskolai piešķirs nosaukumu Rīgas Bolderājas Jaunā pamatskola, Rīgas 54. vidusskolai – Rīgas Baltmuižas pamatskola. Savukārt līdzšinējā Rīgas Austrumu vidusskola turpmāk būs Rīgas Austrumu pamatskola, bet Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskolai tiks piešķirts nosaukums – Rīgas Sergeja Žoltoka pamatskola.

Lai nodrošinātu pilnvērtīgu mācību plāna īstenošanu un konkurētspējīgu pedagogu darba samaksu, skolas ar nelielu skolēnu skaitu un klašu piepildījumu tiks slēgtas, nododot to mācību programmu realizēšanu citās skolās.

Likvidējot Rīgas Jāņa Poruka vidusskolu, kas atrodas Gaujas ielā 23, izglītības programmu īstenošanu nodos Rīgas 45. vidusskolai, kas atrodas Ropažu ielā 34, mācības arī turpmāk notiks visās līdz šim izmantotajās telpās.

Likvidējot Rīgas Mūzikas vidusskolu, tā tiks pievienota Rīgas Valdorfskolai. Mācības turpmāk notiks Rīgas Mūzikas vidusskolas līdzšinējās ēkās – gan Šampētera ielā 98, gan Kalnciema ielā 160.

Savukārt Rīgas Raiņa vidusskolai, kas atrodas Kr. Barona ielā 71, tiks pievienota likvidētā Rīgas Avotu pamatskola, kas atrodas Avotu ielā 44, mācību process skolēniem arī turpmāk tiks organizēts abās ēkās.
Tāpat ir plānots veidot vienotu izglītības iestādi Jaunciema apkaimē. Rīgas 15. pirmsskolas izglītības iestādi pievienot Rīgas 7. pamatskolai, kur pamatizglītības programma joprojām tiks īstenota skolas ēkā, Jaunciema 4. šķērslīnijā 4, bet pirmsskolas izglītības process – Gaileņu ielā 15.

Gala lēmums vēl ir jāpieņem Rīgas domei.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītība Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form