Rīgas dome uzvarējusi būvnieku karteļa lietā pret 'Velvi', piedzen 3,3 miljonus eiro
Foto: LETA

Rīgas dome pirmajā tiesu instancē ir uzvarējusi būvnieku karteļa lietā pret būvfirmu "Velve", sociālajos tīklos vēsta Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ekonomisko lietu tiesa Rīgas domes prasību ir apmierinājusi daļēji: tiesa nosprieda piedzīt no uzņēmuma par labu Rīgas domei 3 308 995 eiro, tostarp 3 258 213 eiro – par zaudējumiem, 23 189 – par tiesas izdevumiem, bet 27 592 eiro veido citi ar lietas vešanu saistītie izdevumi.

Rīgas dome bija vērsusies tiesā pret būvniecības kompāniju "Velve", prasot atlīdzināt 3 977 971 eiro zaudējumus par sadārdzinātiem būvprojektiem, savukārt būvnieki zaudējumus neatzina.

Konkurences padome (KP) bija lēmusi sodīt būvnieku karteļa dalībniekus par ilgstošu aizliegtu vienošanos valsts un pašvaldību iepirkumos. Gandrīz visi pieķertie būvnieki pārkāpumus neatzina, bet KP aicināja pasūtītājus tiesāties ar viņiem par nodarītajiem zaudējumiem.

Uzņēmumā portālam "Delfi" pauž, ka konkrētajā tiesas procesā tiesnesis nav ņēmis vērā visu "Velve" sniegto argumentāciju, kā arī procesa sasteigtību, proti, vadīšanu un sprieduma sagatavošanu dažas stundas pēc noslēdzošajām debatēm, kas liek apšaubīt tiesneša objektivitāti.

Tāpēc uzņēmums "Velve" uzsācis darbu pie apelācijas sūdzības gatavošanas.

"Šis spriedums noteikti ieies Latvijas vēsturē, jo 13 lappušu spriedums tika sagatavots un parakstīts 16. augustā pulksten 00:13 pēc tam, kad 15. augustā pulksten 15:00 bija beigušās tiesu debates, kurās katra no pusēm nolasīja savu tiesu runu uz 13 lapām. Diemžēl "sprieduma sagatavošanas ātrums" ir ietekmējis paša sprieduma kvalitāti, un tā ievirze rada bīstamu precedentu konkurences tiesību jomā ne tikai Latvijā, bet arī Eiropas Savienībā. Tādēļ spriedums tiks pārsūdzēts, kā arī tiks veiktas visas iespējamās darbības tiesiskuma atjaunošanai un pieļauto pārkāpumu novēršanai," uzsver SIA "Velve" pārstāvis Agris Bitāns.

Staķis (PP) otrdien preses konferencē aicināja uzņēmumu, ja tas patiešām vēlas atjaunot savu labo reputāciju, nepārsūdzēt spriedumu un samaksāt konkurences tiesību pārkāpuma rezultātā nodarīto zaudējumu atlīdzību.

Viņš arī uzsvēra, ka Rīgas dome darīs visu, lai atgūti visu līdz pēdējam centam, ko pašvaldība ir pārmaksājusi. Rīgas mērs norādīja, ka pret citiem būvniekiem pašvaldība vērsīsies tiesā, līdz ko būs spriedums, ar kuru tiks atzīta to iesaiste tā dēvētajā būvnieku kartelī.

Staķis uzsvēra, ka šis tiesas lēmums par labu Rīgas domei dod cerību, ka taisnīgums tiks atjaunots.

Savukārt zvērināts advokāts Sandis Petrovičs norādīja, ka šī lieta saistīta ar trīs pašvaldības iepirkumiem par būvdarbiem VEF kultūras pilī, Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzijā, kā arī Rīgas Zolitūdes un Rīgas klasiskajā ģimnāzijā.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ekonomisko lietu tiesa Mārtiņš Staķis Konkurences padome Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form