Rīgas domes neatkarīgie deputāti prasa lemt par līguma laušanu ar 'Tīrīgu'
Foto: LETA

Rīgas domes Neatkarīgo deputātu frakcija un deputātu bloks "Rīgai!" pieprasījuši nekavējoties sasaukt Mājokļu un vides komitejas sēdi, lai risinātu jautājumu par atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā, tai skaitā izvērtētu iespējas pārtraukt pašvaldības noslēgto sadarbības līgumu ar AS "Tīrīga", informēja frakcijas pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Frakcijas pārstāvji jau iepriekš paziņoja par nodomu rosināt sasaukt šādu sēdi.

Viņi lūdz iecelt par ziņotāju Mājokļu un vides departamenta direktoru Anatoliju Aleksejenko un izskatīt vairākus jautājumus, tostarp ziņot par līguma ar "Tīrīgu" nosacījumiem, par pušu saistībām, šī līguma laušanas nosacījumiem, kā arī konkretizēt iespējamās soda sankcijas un citas izmaksas, kas varētu rasties, laužot līgumu.

Tāpat deputāti prasa ziņot par atkritumu apsaimniekošanas pašreizējo situāciju Rīgā līdz jauna apsaimniekošanas modeļa rašanās brīdim gadījumā, ja būs nepieciešams lauzt pašreizējo līgumu, kā arī par atkritumu apsaimniekošanas alternatīvām Rīgā.

Kā iepriekš vēstīts, Rīgas domes Neatkarīgo deputātu frakcija un deputātu bloks "Rīgai!" uzskata, ka pašvaldības noslēgtais sadarbības līgums ar "Tīrīgu" ir rīdziniekiem neizdevīgs un nedrīkst tikt ieviests.

Deputātu ieskatā, situācijas risinājumi ir vairāki. Piemēram, ir iespējams rīkot iepirkumu, lai atrastu atkritumu apsaimniekotāju uz gadu vai diviem, kuru laikā tiktu izstrādāta jauna atkritumu apsaimniekošanas sistēma. Vēl viens variants paredzētu, ka atkritumu izvešanu uzņemtos SIA "Getliņi Eko", jo tā ir viena no pašvaldības funkcijām.

Rīgas pilsētas pašvaldība un "Getliņi EKO" noslēdza 686,3 miljonu eiro vērtu vienošanos par Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanu publiskās-privātās partnerības ietvaros ar SIA "CREB Rīga", kuru izveidoja divi vides pakalpojumu sniedzēji - "Clean R" un "Eco Baltia vide".

Atbilstoši publiskās-privātās partnerības procesam konkursa uzvarētājam no 15.septembra bija jānodrošina Rīgas sadzīves atkritumu apsaimniekošanu turpmākos 20 gadus. Jūnija sākumā "Getliņi EKO" un "CREB Rīga" reģistrēja kopsabiedrību "Rīgas vides pakalpojumi", taču vēlāk uzņēmums mainīja nosaukumu, pārtopot par "Tīrīga".

Savukārt Konkurences padome (KP), pamatojoties uz aizdomām par iespējamu līguma par Eiropas Savienības darbību 102.pantā noteiktā dominējošā stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas aizlieguma pārkāpumu, ierosināja pārkāpuma lietu pret Rīgas pilsētas pašvaldību un "Getliņi EKO". Lai lietas izpētes laikā atkritumu apsaimniekošanas tirgū Rīgā saglabātu konkurenci, KP pieņēma lēmumu noteikt pagaidu noregulējumu, kas tostarp aptur noslēgto koncesijas līgumu.

11.septembrī valdība izsludināja ārkārtas situāciju atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā un Saeima šo lēmumu atzina par pamatotu.

Ņemot vērā valdības rīkojumu, Rīgas dome organizēja sarunu procedūru, kuras laikā trīs no četriem līdzšinējiem atkritumu apsaimniekošanas operatoriem - "Clean R", "Eco Baltia vide" un "Lautus" - piekrita turpināt nodrošināt pakalpojumu sniegšanu

Attiecīgi kopš 15.septembra Rīgā atkritumus izved pēc ārkārtas situācijas pagaidu plāna. Patlaban paredzēts, ka regulējums darbosies ne ilgāk kā trīs mēnešus..

Vienlaikus Rīgas dome KP lēmumu ir pārsūdzējusi tiesā.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Tīrīga Rīgas dome
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form