Rīgas Herdera vidusskolu pievienos Krievu vidusskolai; apvienos vairākus latviešu un krievu bērnudārzus
Foto: DELFI Aculiecinieks

Par spīti vecāku iebildumiem, Rīgas vispārējās izglītības iestāžu tīkla optimizācijas komisijas sēdē šodien tika nolemts apvienot Rīgas Herdera vidusskolu un Rīgas Krievu vidusskolu, kā arī apvienot sešu bērnudārzu administrācijas, izveidojot trīs pirmsskolas izglītības iestādes, informēja Rīgas domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šis lēmuma projekts tiks virzīts skatīšanai Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejā, bet gala lēmums būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Reorganizācijas rezultātā Herdera vidusskola tiks pārcelta uz Rīgas Krievu vidusskolas ēku Lauku ielā 9, Grīziņkalnā, savukārt jaunizveidotajai skolai tiks dots Rīgas Herdera vidusskolas nosaukums. Reorganizāciju paredzēts pabeigt 2014.gada augustā, nosakot, ka nodrošināma reorganizējamo skolu izglītības programmu īstenošanas pēctecība. Paredzēta arī ēkas Lauku ielā 9 renovācija, savukārt atbrīvotā ēka Skolas ielā 32 vairs nebūs nepieciešama izglītības, kultūras un sporta funkciju nodrošināšanai.

Herdera vidusskolas skolēnu vecāku pārstāve Jeļena Jaskova aģentūrai LETA norādīja, ka ar šo lēmumu no Herdera vidusskolas faktiski paliks pāri tikai nosaukums. Aptuveni puse jeb 155 bērnu vecāki parakstījuši vēstuli, kurā iebilst pret skolas pārcelšanu uz Grīziņkalnu un pievienošanu Krievu vidusskolai, kā arī lūguši izskatīt citas iespējas, kur pārvietot skolu, tomēr vecāku argumentus nav uzklausījusi ne skolas, ne Rīgas domes vadība. Daļa vecāku jau savus bērnus pārcēluši uz citu skolu un sagaidāms, ka līdzīgi rīkosies arī pārējie, kas parakstījuši protesta vēstuli.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (GKR) norādīja, ka attālumam starp skolām nevajadzētu būt par šķērsli, ņemot vērā, ka Rīgā skolēniem sabiedriskais transports ir pieejams bez maksas. Tāpat viņa uzsvēra, ka tuvākajā laikā tiek plānota virkne pasākumu, lai uzlabotu vidi Grīziņkalnā - tiks renovēta skolas ēka Lauku ielā 9, plānots sakārtot Grīziņkalna parku un ieviest papildus pašvaldības policijas patruļas apkaimē. Aldermane skaidroja, ka šo abu skolu apvienošana nav tikai Herdera vidusskolas nākotnes jautājums, jo skolēnu skaits ievērojami krities arī Krievu vidusskolā.

Tikmēr vecāki netic domes solījumiem, ka nelabvēlīgā vide Grīziņkalnā tuvākajā laikā varētu jūtami uzlaboties, tāpat vecāki netic, ka, pārceļoties uz jaunajām telpām, tiks saglabātas esošās klases. Tā kā liela daļa skolēnu, visticamāk, izvēlēsies citu skolu, no oriģinālajām klasēm būs palicis ļoti maz bērnu, tāpēc tajās tiks ievietoti arī jauni skolēni, pastiprinot vecāku bažas par nelabvēlīgās vides ietekmi uz saviem bērniem.

Jaskova uzsver, ka vecākiem nav principiāli svarīgi, lai skola atrastos Rīgas centrā, bet gan vietā, kur ir droša vide un ērti pieejams sabiedriskais transports, jo izglītības kvalitātes dēļ un vācu valodas mācību augstā līmeņa dēļ Herdera vidusskolā jau tagad mācās skolēni no dažādām vietām pilsētā. Vecāku aicinājums izskatīt iespēju pārvietot skolu uz citām telpām nav ticis sadzirdēts - domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC), tiekoties ar vecākiem, norādījis, ka pašvaldībai neesot citu skolas vajadzībām piemērotu tukšu telpu.

Herdera vidusskolas skolēnu vecāki nav apmierināti ar komunikācijas veidu - skolas vadība faktiski nostādījusi vecākus fakta priekšā, savukārt tikšanās laikā ar domes vadību radies iespaids, ka pašvaldības pārstāvji nav gatavojušies apspriest citus risinājumus. "Radās iespaids, ka viss jau ir izlemts," atzina Jaskova.

Rīgas vispārējās izglītības iestāžu tīkla optimizācijas komisijas sēdē šodien nolemts reorganizēt arī sešus bērnudārzus, apvienojot to administrācijas, bet mācību procesu turpinot organizēt līdzšinējās telpās. Līdz 2014.gada jūnijam Rīgas 91.pirmsskolas izglītības iestāde Sparģeļu ielā 1, kur mācības notiek latviešu valodā, tiks apvienota ar Rīgas 1.pirmsskolas izglītības iestādi Matīsa ielā 75 ar krievu mācību valodu. Reorganizācijas rezultātā tiks izveidota Rīgas pirmsskolas izglītības iestāde "Ziedonis", par kuras direktori paredzēts iecelt Rīgas 1.pirmsskolas izglītības iestādes vadītāju Jautrīti Glaudiņu.

Bolderājā Rīgas 34.pirmsskolas izglītības iestāde ar krievu mācību valodu Stūrmaņu ielā 5/7 tiks apvienota ar Rīgas 78.pirmsskolas izglītības iestādi Gobas ielā 27, kur mācības notiek latviešu valodā, izveidojot Rīgas pirmsskolas izglītības iestādi "Vaduguns". Par tās direktori paredzēts iecelt Ainu Ušakovu, kura abas iestādes vadījusi arī līdz šim.

Savukārt Rīgas 113.pirmsskolas izglītības iestāde Vietalvas ielā 10 tiks apvienota ar Rīgas 261.pirmsskolas izglītības iestādi Jaunrozes ielā 12. 261.bērnudārzā mācības notiek gan latviešu, gan krievu valodā, bet 113.pirmsskolas izglītības iestādē - krievu valodā. Reorganizācijas rezultātā abas iestādes turpinās darbu ar vienu nosaukumu - Rīgas Dārzciema pirmsskola. Par tās direktori paredzēts iecelt līdzšinējo vadītāju Veru Kalcenauu.

Nākamajā dienā pēc lēmuma stāšanās spēkā tiks pārtraukta jaunu pieteikumu par bērnu reģistrāciju pieņemšanu vispārējās pirmsskolas izglītības programmas apguvei Rīgas 91.pirmsskolas izglītības iestādē, kā arī mazākumtautību vispārējās pirmsskolas izglītības programmas apguvei Rīgas 34.pirmsskolas izglītības iestādē un Rīgas 113.pirmsskolas izglītības iestādē. Jau iesniegtie pieteikumi tiks pārreģistrēti attiecīgi Rīgas 1.pirmsskolas izglītības iestādē, 78.pirmsskolas izglītības iestādē un 261.pirmsskolas izglītības iestādē, ievērojot agrāko pieteikuma reģistrācijas datumu.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form

Luminor biznesam