DELFI

Ņemot vērā vispārējo ekonomisko situāciju, valsts aģentūra "Jaunie "Trīs brāļi"" atliks Rīgas koncertzāles būvniecību līdz 2011.gadam, portālu "Delfi" informēja "Jaunie "Trīs brāļi"" Komunikācijas nodaļas vadītāja Elīna Bīviņa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
"Jaunie "Trīs brāļi"" uzsver, ka divu objektu - Latvijas Nacionālās bibliotēkas un Rīgas koncertzāles - būvniecība vienlaikus nav samērojama ar valsts pašreizējām finansiālajām iespējām.

Plānots, ka nākamgad tiks sākta Rīgas koncertzāles projektēšana, kas ilgs aptuveni divus gadus. 2010. gada nogalē, paralēli projektēšanai, varētu uzsākt AB dambja rekonstrukciju, savukārt koncertzāles būvniecību - 2011.gadā, kad jābūt pabeigtiem Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbiem.

Korekcijas Rīgas koncertzāles projekta īstenošanas grafikā atbilst vadošo Latvijas ekonomistu ieteikumam neatlikt Latvijas Nacionālās bibliotēkas būvdarbus, bet citu kultūras būvju projektu izstrādi turpināt „uz papīra", lai ar valsts pasūtījumiem varētu stimulēt ekonomikai svarīgo būvniecības nozari.

Par Rīgas koncertzāles būvprojekta izstrādi valsts aģentūra „Jaunie „Trīs brāļi"" ir noslēgusi sarunu procedūru ar arhitekta Anda Sīļa vadīto arhitektu biroju „AB.SZK", kas projektēšanu veiks sadarbībā ar starptautiski atzītiem profesionāļiem no Vācijas, Japānas, Nīderlandes un Francijas. Ņemot vērā darbu specifiku, projektēšana tiks dalīta divos posmos - pirmajā tiks izstrādāts koncertzāles ēkas skiču projekts, AB dambja rekonstrukcijas tehniskais projekts un meti Āgenskalna līča šķērsojumiem, bet otrajā posmā taps Rīgas koncertzāles ēkas tehniskais projekts.

Rīgas koncertzāles būvprojekta izmaksas ir samērojamas ar projektēšanas izcenojumiem citos līdzīga mēroga objektos Eiropā. AB dambja rekonstrukcijas tehniskais projekts izmaksās 556 000 latu, Āgenskalna līča šķērsojumu metu izstrāde - 50 000. 775 000 latu nepieciešami visu projektēšanas darbu arhitektoniskajai vadībai, izmaksu kontrolei un administratīvajiem izdevumiem divu gadu garumā, 457 000 latu - akustikas un skatuves aprīkojuma koncepcijai, 937 000 latu - AB dambja un ēkas būvkonstrukciju izpētei un projektēšanai, bet 359 000 latu - mehānisko un elektrisko inženiersistēmu projektēšanai. Tādējādi projektēšanas pirmā posma kopējās izmaksas sasniegs 3,1 miljonu latu.

Projektēšanas otrajā posmā, kura izmaksas būs līdzīgas, taps pilns Rīgas koncertzāles tehniskais projekts un tiks izgatavots simfoniskās zāles mēroga modelis telpas akustikas risinājumu pārbaudei un modelēšanai. Ņemot vērā pašlaik pieejamos līdzekļus Rīgas koncertzāles projekta virzībai, līgumā ar arhitektu biroju paredzēts iekļaut nosacījumu, ka projektēšanas otrais posms tiks uzsākts tikai pēc tam, kad būs pieņemts lēmums par labāko modeli (tai skaitā ir izskatāmi publiskā un privātā partnerība, Eiropas Savienības līdzekļu piesaiste, privatizācijas ieņēmumi u.c.) Rīgas koncertzāles būvdarbu finansējumam.

Rīgas koncertzāles būvkonstrukciju izstrādi veiks Vācijas uzņēmums "Bolinger+Grohmann Ingeneure", kam ir pieredze lidostu, muzeju, banku, augstceltņu, izklaides un sporta ēku projektēšanā; telpu akustikas risinājumus izstrādās Japānas speciālisti no "Nagata Acoustics", kas ir viena no pasaulē vadošajām kompānijām telpu akustikas projektēšanā un kuras veidoto koncertzāļu labskanību augstu novērtējuši mūzikas nozares profesionāļi. Savukārt skatuves un zāles aprīkojuma projektēšanu Rīgas koncertzālei nodrošinās "dUCKS sceno" no Francijas.

Rīgas koncertzāles projekts pakāpeniski un mērķtiecīgi tiek virzīts kopš 2006. gada pavasara, kad arhitektu biroja „Sīlis, Zābers un Kļava" darbs ar devīzi „Lineamentum" uzvarēja starptautiskā koncertzāles skiču projektu konkursā, kurā piedalījās kopumā 11 arhitektu biroji, to vidū seši no Latvijas un pieci no ārvalstīm.

Rīgas koncertzāles būvprojekta izstrāde ir būtisks solis ceļā uz to, lai Rīga kļūtu par Baltijas jūras reģiona kultūras metropoli, kā arī ir loģisks turpinājums jau 80. gadu beigās kultūras darbinieku izteiktajai iecerei uzbūvēt Rīgā modernu, nopietnās mūzikas atskaņošanai paredzētu koncertzāli.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form