Rīgas Pieminekļu padomes vadību uztic Gvido Princim
Foto: LETA

Rīgas Pieminekļu padome piektdien, 30. aprīlī, par padomes priekšsēdētāju ievēlēja Rīgas pilsētas arhitekta biroja vadītāju Gvido Princi, portālu "Delfi" informēja Rīgas domē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Līdz šim padomi vadīja Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents Ojārs Spārītis.

Rīgas dome šajā pavasarī apstiprināja jaunu sastāvu Pieminekļu padomei. Padome sastāv no 19 locekļiem – dažādu jomu ekspertiem, kā arī pārstāvjiem no domes frakcijām un pašvaldības institūcijām.

Padomē darbosies Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis, Latvijas Zinātņu akadēmijas viceprezidents Ojārs Spārītis, Rīgas pilsētas būvvaldes Arhitektūras pārvaldes Rīgas pilsētas kultūras pieminekļu aizsardzības nodaļas vadītāja vietniece Agrita Maderniece, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta eksperts Rīgas vēsturiskā centra UNESCO Pasaules mantojuma pārvaldības plānošanas jautājumos Aigars Kušķis, Rīgas pieminekļu aģentūras Sabiedrisko pieminekļu nodaļas vadītāja Mārīte Šenberga, Rīgas Tehniskās universitātes lektors Andrejs Broks un Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas tēlniecības apakšnozares profesors Gļebs Panteļejevs.

Padomē ievēlēti arī Latvijas Mākslas akadēmijas lektore Inese Baranovska, Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes profesors Jānis Krastiņš, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes docents Klāvs Sedlenieks, Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes docents Mārtiņš Mintaurs un Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes asociētā profesore Una Īle.

No Rīgas domes frakcijām padomē ievēlēti Dāvis Stalts (JKP), Ivars Drulle (Par/P), Miroslavs Mitrofanovs (LKS), Oļegs Burovs (GKR), Rita Našeniece (JV), Sandris Bergmanis (S), Valdis Gavars (NA/LRA) un Viesturs Zeps (LA).

Pieminekļu padomei vajadzēs iniciēt un īstenot pilsētas ilgtermiņa attīstības vīziju vides dizaina un mākslinieciskās kvalitātes jomās; sagatavot atzinumus par visu veidu pieminekļu, memoriālo ansambļu, tēlnieciski dekoratīvo veidojumu un piemiņas zīmju uzstādīšanu, atjaunošanu un pārveidošanu publiskajā ārtelpā Rīgā; izvērtēt iesniegtos priekšlikumus un sagatavot atzinumus par sabiedriski un kultūrvēsturiski nozīmīgu notikumu vai personu piemiņas iemūžināšanu publiskajā ārtelpā.

Tāpat padomes uzdevums būs sniegt profesionālas konsultācijas fiziskām un juridiskām personām par kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un jaunu kultūras, mākslas un sabiedriski nozīmīgu objektu izvietošanu publiskajā ārtelpā, kā arī sniegt atzinumu par dāvinājumu un pašvaldības valdījumā pārņemamu visu veidu pieminekļu, piemiņas zīmju un tēlnieciski dekoratīvo veidojumu uzstādīšanu un izvietošanu.

Padomes darbu kontrolēs Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Gvido Princis Ojārs Spārītis Rīgas dome UNESCO
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form