'Rīgas siltums' 230 darbinieku atlaišana varētu notikt pavasarī
Foto: F64

SIA "Rīgas siltums" plānotā 230 darbinieku atlaišana saistībā ar daļējas sadarbības pārtraukšanu ar SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) varētu notikt martā vai aprīlī, pastāstīja "Rīgas siltuma" sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Agnete Bušta.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzņēmums ar RNP vienojies, ka darbinieku atbrīvošana no darba notiks apkures sezonas beigās, lai tas "būtu mazāk sāpīgi visām iesaistītajām pusēm." "Mēs nevēlamies, lai apkures sezonas vidū ciestu iedzīvotāji un arī jaunajam RNP sadarbības uzņēmumam vieglāk būs pārņemt pienākumu izpildi pakāpeniski, nevis brīdī, kad siltumtīklu apsaimniekošana ir visaktuālākā," skaidroja Bušta.

Viņa apstiprināja, ka "Rīgas siltums" joprojām apņēmies palīdzēt saviem darbiniekiem atrast jaunas darba vietas. Vairāk uzņēmumi jau esot izrādījuši interesi par "Rīgas siltuma atslēdzniekiem un santehniķiem. Bušta gan norādīja, ka pagaidām konkrētas darbības saistībā ar darbinieku pārvirzīšanu nav notikušas un šis jautājums tiks tālāk risināts pavasarī.

Viņa gan pauda pārliecību, ka lielākā daļa no aizejošajiem darbiniekiem atradīs darbu citos uzņēmumos, bet tiem, kas to nevēlēsies uzņēmums vienalga palīdzēs sastādīt gan CV, gan motivācijas un rekomendācijas vēstules.

Kā ziņots, RNP apsaimniekotajās mājās siltumtīklu apsaimniekošanu no "Rīgas siltuma" pārņems starpnieks - pilnsabiedrība "Siltumserviss Rīga".

"Rīgas siltums" turpinās piegādāt siltumu, bet vairs neveiks ēku iekšējo siltuma sistēmu apkalpošanu, līdz ar to, ja būs avārija, vajadzēs atgaisot radiatorus vai novērst kādu citu ķibeli ar centralizēto apkures sistēmu mājā vai dzīvoklī, to darīs "Siltumserviss Rīga".

"Siltumserviss Rīga" uzvarēja RNP izsludinātajā konkursā par siltumtīklu apkopi, tomēr "Rīgas siltums" ir pārsūdzējis RNP lēmumu Iepirkumu uzraudzības birojā, un šobrīd pārsūdzības process turpinās Administratīvajā rajona tiesā. "Rīgas siltums" norādījis, ka konkursa rezultātā tam būs jāatlaiž 230 darbinieki, kuri šobrīd nodrošina RNP pārziņā esošo ēku iekšējo sistēmu apkalpošanu.

RNP skaidro, ka Iepirkumu uzraudzības birojs ļāvis slēgt līgumu ar iepirkumu konkursa uzvarētāju, un tas arī izdarīts. Savukārt konkurss esot rīkots pēc Valsts kontroles revīzijas ieteikumiem - Valsts kontrole, lai nodrošinātu ekonomiski izdevīgākā piedāvājuma izvēli, ieteica RNP veikt iepirkumu procedūras.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) Rīgas namu pārvaldnieks Rīgas siltums
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form