Saeimas prezidijs pirmdien pieņēma lēmumu virzīt izskatīšanai grozījumus Saeimas kārtības rullī, lai paredzētu atalgojuma un citu izdevumu samazināšanu parlamentā, solidarizējoties ar taupības pasākumiem citās valsts pārvaldes iestādēs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Plānots samazināt Saeimas izdevumus atlīdzībām par 20%, tostarp samazinot ienākumus gan deputātiem, gan Saeimas darbiniekiem. Šāds samazinājums dos papildu 1 217 357 latu ietaupījumu budžetā.

Citiem izdevumiem, kā preču un pakalpojumu apmaksai, samazinājums plānots 40% apmērā, ieekonomējot 609 203 latus.

Par 13% tiks samazināti izdevumi starptautiskajai sadarbībai, ietaupot 7738 latus.

Tiek apsvērta iespēja Saeimas darbiniekus, tostarp deputātu palīgus, sūtīt divu nedēļu bezalgas atvaļinājumā vai arī jūlijā, augustā un septembrī noteikt šiem cilvēkiem darba nedēļu četru dienu garumā.

Tiek plānots, ka, deputātam atstājot amatu, tiks izmaksāts pabalsts vienas, nevis triju mēnešalgu apjomā, kā tas bija līdz šim. Tiks arī samazinātas kompensācijas par telefona rēķinu apmaksu, transporta izdevumu segšanu, kā arī dzīvojamās telpas īres vai viesnīcas izdevumiem, ja deputāts nedzīvo Rīgā.

Šie Saeimas izdevumu samazinājumi nav iekļauti šodien valdībā apstiprinātajos budžeta grozījumos, jo, lai tos veiktu, nepieciešami grozījumi Saeimas kārtības rullī.

Kā iepriekš ziņots, Saeimā katru gadu palielinās darbinieku darba apjoms, bet Saeimas darbinieku skaits nav palielināts kopš 2004.gada, tādēļ šobrīd darbiniekus atlaist vēl netiek plānots, norādīja Saeimas Preses dienests.

Saeimas Prezidijs jau iepriekš noteicis ierobežojumus, paredzot 2009.gadā par 10% samazināt komandējumu izdevumus, kā arī Saeimas darbiniekiem neizmaksāt prēmijas un naudas balvas. Saeimas darbiniekiem neizmaksās arī atvaļinājuma pabalstus par 2009.gadu.

Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (ZZS) iepriekš informēja, ka Saeima jau pagājušajā gadā ierobežojusi savus tēriņus, ietaupot vairāk nekā 770 000 latu. Tāpat, lemjot par 2009.gada valsts budžeta grozījumiem, Saeima samazināja parlamenta budžetu par 18%.

2007.gadā Saeimas budžets bija 12,8 miljoni latu, 2008.gadā - 15,36 miljoni latu, savukārt 2009.gadam parlamenta budžetu sākotnēji plānoja 17,98 miljonu latu apmērā, taču vēlāk tas tika noteikts 14,75 miljoni latu.

Saeimas budžeta pieprasījums līdz valsts budžeta likuma projekta iesniegšanai Saeimā bez Prezidija piekrišanas nav grozāms. Par Saeimas saimniecību lemj Prezidijs pēc Saimnieciskās komisijas priekšlikuma. Saeimas grāmatvedību, izdevumu lietderību, likumību un gada pārskatus pārbauda Publisko izdevumu un revīzijas komisija, informēja Rāfelde.

Kā ziņots, Saeimas kārtības rullis nosaka, ka deputāta pamatalga piesaistāma Centrālās statistikas pārvaldes oficiālajā statistikas paziņojumā publicētajam valstī sabiedriskajā sektorā strādājošo iepriekšējā gada vidējās darba algas apmēram, kam piemēro koeficientu 3,2. Pārrēķināto amata algu sāk izmaksāt ar kārtējā gada 1.aprīli.

Deputātu amatalgas jau iepriekš tika samazinātas par 15%, tādējādi deputātu amata alga samazināta par 40% pret likumā noteiktā atalgojuma apmēru. Noteikti arī ierobežojumi, paredzot, ka pastāvīgā Saeimas komisija var veidot ne vairāk kā divas apakškomisijas un katrs deputāts var būt ne vairāk kā divu Saeimas apakškomisiju loceklis.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form