Saeimas Juridiskās komisijas vadības grožus uztic Gaidim Bērziņam
Foto: LETA

Saeimas Juridisko komisiju vadīs Gaidis Bērziņš (NA), ceturtdien pirmajā sēdē nolēma komisija, portālu "Delfi" informēja Saeimas preses dienestā.

Bērziņš Saeimā ievēlēts no nacionālās apvienības „Visu Latvijai!"-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" saraksta.

Bērziņš vairāku valdību sastāvā ieņēmis tieslietu ministra amatu. Parlamenta Juridiskajā komisijā strādājis divos iepriekšējos Saeimas sasaukumos, 10.Saeimā ieņēmis komisijas sekretāra amatu. 10. un 11.Saeimā bijis arī Nacionālās drošības komisijas deputāts.

Par komisijas priekšsēdētāja biedri ceturtdien tika ievēlēta Inese Lībiņa-Egnere ( V), bet par komisijas sekretāru - Valērijs Agešins („Saskaņa").

Juridiskajā komisijā strādās arī deputāti Solvita Āboltiņa ( V), Inga Bite (LRA), Gundars Daudze (ZZS), Andrejs Elksniņš („Saskaņa"), Andrejs Judins ( V), Jūlija Stepaņenko („Saskaņa") un Juris Vectirāns (ZZS).

Juridiskās komisijas ziņā ir tieslietu jomas likumprojektu sagatavošana izskatīšanai Saeimā. Tie ir likumi, kas reglamentē tiesu sistēmas darbu, regulē materiālās un procesuālās tiesību normas, nosaka tiesu izpildītāju, notāru un advokātu darbību. Komisijas kompetencē ir lemt arī par izmaiņām vēlēšanu likumos. Tāpat komisija vērtē piedāvātās izmaiņas Saeimas kārtības rullī un valsts pamatlikumā - Satversmē, kā arī pirms Saeimas balsojuma lemj par valsts kontroliera, tiesnešu un citu ar tieslietu sistēmu saistītu amatpersonu iecelšanu, apstiprināšanu un atbrīvošanu no amata.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Saeimā darbojas 16 komisijas. 

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisijas darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.         

Deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trīs apakškomisijās.

Source

www.DELFI.lv

Tags

Andrejs Elksniņš Gaidis Bērziņš Gundars Daudze Inga Bite Saeima Solvita Āboltiņa Valērijs Agešins
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form