Saeimas komisijās vērtēs ieceri IeM dienestu priekšniekus iecelt amatā uz pieciem gadiem
Foto: LETA

Saeima ceturtdien bez debatēm un balsojuma nodeva komisijām ierosinājumu turpmāk Valsts policijas (VP), Drošības policijas (DP), Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) vadītājus iecelt amatā uz pieciem gadiem, nevis bez termiņa kā tas ir pašlaik, turklāt VP priekšniekam vairs nebūs obligāta juridiskā izglītība.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šādas izmaiņas paredzētas valdības jau atbalstītajos grozījumos IeM sistēmas iestāžu un IeVP amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā.

Likumprojekts paredz, ka Drošības policijas, Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāju amatā uz pieciem gadiem iecels attiecīgais ministrs pēc tam, kad Ministru Kabinets būs apstiprinājis piedāvāto kandidatūru.

Grozījumi paredz, ka uz iekšlietu sistēmas iestāžu vadītāju amatiem varēs kandidēt amatpersonas no vecāko vai augstāko virsnieku sastāva, kuru izdienas laiks IeM sistēmā nav mazāks par desmit gadiem. Dienestu priekšniekiem būs vajadzīga akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, bet VUGD vadītāja amata kandidātam - arī atbilstoša izglītība ugunsdrošības jomā, jo VUGD priekšnieks vienlaikus ir galvenais valsts ugunsdrošības uzraudzības inspektors. Toties VP priekšnieka amata kandidātam vairs nebūs nepieciešama juridiskā izglītība, paredz grozījumi.

Grozījumi arī paredz ļaut no dienesta atvaļinātajām amatpersonām – virsniekiem valkāt parādes formas tērpu valsts svētku, atceres vai atzīmējamo dienu pasākumos, IeM sistēmas iestādes vai tās struktūrvienības pasākumā, kā arī citos pasākumos Latvijā vai ārvalstīs.

Ministrija arī ierosina ļaut atvaļināt no dienesta amatpersonu sakarā ar neatbilstību amatam, ja nav cita amata, ko amatpersonai piedāvāt un kura prasībām tā atbilst. Izmaiņas arī paredz atcelt aizliegumu atvaļināt amatpersonu no dienesta tās pārejošas darbnespējas laikā, ja amatpersonu atvaļina pēc pašas vēlēšanās, sakarā ar iestādes likvidāciju vai piemērojot disciplinārsodu – atvaļināšana no dienesta.

Pašlaik likums paredz, ka Drošības policijas, Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadītāju uz nenoteiktu termiņu amatā ieceļ iekšlietu ministrs pēc tam, kad kandidatūru apstiprinājis Ministru kabinets. IeVP vadītāju pēc valdības piekrišanas amatā ieceļ tieslietu ministrs.

Uz VP, VRS un VUGD vadītāja amatu pašlaik var kandidēt Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādes amatpersona, kurai ir akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība un kuras izdienas laiks Iekšlietu ministrijas sistēmā nav īsāks par pieciem gadiem. VUGD vadītāja amata kandidātam nepieciešama arī atbilstoša izglītība ugunsdrošības jomā, bet VP vadītāja amata kandidātam — juridiskā izglītība.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL) iepriekš norādīja, ka iecelšana amatā uz noteiktu termiņu nodrošina stabilitāti iestādes darbībā un ļauj vadītājam izveidot savas darbības ilgtermiņa stratēģiju un to arī paredzētajā termiņā realizēt.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form