Sarunu festivāla 'Lampa' saturs publicēts arī videoarhīvā
Foto: Sarunu festivāls "Lampa"

Ikvienam, kurš nepaguva noskatīties interesējošās diskusijas festivāla "Lampa" laikā, vēlas atkārtoti dzirdēt kādu vērtīgu sarunu vai atsaukt atmiņā sevišķi asprātīgu citātu, ir iespēja to izdarīt videoarhīvā. 220 festivāla notikumu ieraksti bez maksas pieejami ikvienam interesentam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sarunu festivāls šogad mirdzēja neierastā formātā, bet ar lielāku vērienu nekā jebkad: četras dienas, 242 notikumi un desmitiem tūkstošu skatītāju apliecināja, ka vērtīgas sarunas ir svarīgas arī tad, ja pasaule mainās un sarunu festivāls notiek galvenokārt digitālā formātā, stāsta pasākuma rīkotāji.

"Nu ikvienam interesentam ir iespēja doties uz "Lampas" videoarhīvu un nesteidzīgi izbaudīt gandrīz visu festivāla notikumu ierakstus. Lai ērti un vienkārši atrastu meklēto, iespējams izvēlēties pasākuma valodu, tēmu vai ievadīt meklētājā atslēgvārdus," minēts rīkotāju izsūtītajā preses relīzē.

Lai gan interneta plašumos mūsdienās pieejams teju viss, vērtīgs saturs latviešu valodā ir salīdzinoši rets dārgums, uzskata "Lampas" organizētāji. "Lielākā daļa "Lampas" videoarhīvā atrodamie pasākumi ir latviski, taču daži no tiem ir arī krievu un angļu valodā. Tēmas veltītas gan globāliem un šķietami neizsmeļamiem sarunu tematiem – demokrātijai, vērtībām, liberālismam, nacionālismam u.c., gan gluži praktiskiem ieteikumiem labākai ikdienai, piemēram, kā rūpēties par redzi, kā būt zaļiem, kā palīdzēt sērojošam cilvēkam. Izglītība, kultūra un māksla, garīgā un fiziskā veselība, ekonomika un politika, vide un sabiedrība, tehnoloģijas – tas viss diskusijās, sarunās, praktiskās darbnīcās un lekcijās, šovos, izrādēs, iesaistošās spēlēs un randiņos bija piedzīvojams festivālā un nu pieejams vienkopus arī videoarhīvā."

Videoarhīvs pieejams šeit.

Portāls "Delfi" sarunu festivālā gan piedalījās ar trim savām diskusijām –"Pilsoniskā sabiedrība: vētrainie 2020tie","Kādas problēmas skar gan aprūpējamos, gan aprūpētājus mūsu valsts sociālās sistēmas ietvaros" un "Vai žurnālistikai mūsdienās ir nākotne?" –, gan kalpoja par norises vietu citām 12 diskusijām, gan nodrošināja tiešraižu retranslēšanu (kopumā 45 diskusijas), gan arī plaši atspoguļoja festivāla norisi visu četru dienu garumā, kopumā publicējot vairāk nekā 50 rakstu, no kuriem lielāko daļu var izlasīt šeit un kurus lasījuši vairāk nekā 117 000 lasītāju.

Festivāla komandu veido Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS, "Swedbank Latvija", Cēsu novada pašvaldība, komunikācijas vadības aģentūra "Deep White", reklāmas aģentūra "Armadillo" un British Council pārstāvniecība Latvijā. Festivāla norisi arī atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Atvērtās sabiedrības fondi, Eiropas kultūras fonds, Konrāda Adenauera fonds, kinoteātris "Splendid Palace", Latvijas Nacionālā bibliotēka, kā arī uzņēmumi "Latvijas Finieris", "Enefit", "DPD Latvija" un "Latvijas Valsts meži". Festivāla tiešraidi nodrošina "LMT Straume" un "Telia Latvija"

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Sarunu festivāls Lampa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form