Augstākās tiesas (AT) Senāta Krimināllietu departaments atteicies kasācijas kārtībā pārbaudīt AT Krimināllietu tiesu palātas 27.augusta nolēmumu negrozīt piespriestos cietumsodus Jevgeņijam Naprejenko un Aleksandram Kolisničenko par AS "Latvijas Krājbanka" ("Krājbanka") Ķekavas filiāles aplaupīšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
AT preses sekretāre Baiba Kataja pastāstīja, ka oktobrī krimināllietā kasācijas sūdzības iesnieguši gan abi apsūdzētie, gan advokāts Aleksandrs Ogurcovs, tomēr, tā kā Senāts atteicies pārbaudīt apelācijas instances tiesas nolēmumu, 7.novembrī spriedums stājies spēkā.

27.augustā AT Krimināllietu tiesu palāta atstāja negrozītu Rīgas apgabaltiesas 2.februāra spriedumu, ar kuru par "Krājbankas" filiāles aplaupīšanu Naprejenko un Kolisničenko tika piemēroti reāli cietumsodi attiecīgi uz pieciem gadiem un vienu mēnesi un 12 gadiem un vienu mēnesi.

Tāpat abiem tiesātajiem toreiz tika piemērota arī mantas konfiskācija un policijas kontrole uz vienu gadu.

Apgabaltiesa arī apmierināja "Krājbankas" prasību un nolēma piedzīt solidāri no apsūdzētajiem 540 latus.

Apelācijas sūdzības par Rīgas apgabaltiesas spriedumu iesniedza abi notiesātie, taču otrās instances tiesa spriedumu atstāja negrozītu.

Kolisničenko tika notiesāts par laupīšanu personu grupā, par sava līdzdalībnieka slepkavību un par automašīnas zādzību pēc bankas aplaupīšanas, kā arī par šaujamieroča glabāšanu. Naprejenko, savukārt, tika atzīts par vainīgu laupīšanā personu grupā.

Prokuratūra toreiz tiesu debatēs lūdza Kolisničenko piemērot 13 gadu un sešu mēnešu brīvības atņemšanu, bet Naprejenko - sešu gadu un sešu mēnešu brīvības atņemšanu, kā arī mantas konfiskāciju un trīs gadu policijas kontroli.

Notikumi "Krājbankas" Ķekavas filiālē risinājās 2005.gada 10.novembrī, kad trīs vīrieši pirms plkst.10 iegāja bankas filiālē un, izšaujot griestos, nolaupīja aptuveni 500 latus, bet pēc tam no notikuma vietas aizbēga. 14.novembrī policija aizturēja vienu no iespējamiem laupītājiem, bet abiem pārējiem, kuru mašīna vajāta Pļavniekos, izdevās aizmukt.

Galvaspilsētā tika izsludināta vīriešu meklēšana. Toreiz policija meklēja 1980.gadā dzimušo Kolisničenko un 1971.gadā dzimušo Igoru Vasiļjevu. Neveiksmīgās aizturēšanas laikā policisti vienam no bēgļiem - Vasiļjevam - iešāva mugurā.

22.novembrī policija aizturēja 25 gadus veco Kolisničenko, bet Vasiļjevu 24.novembrī netālu no Inčukalna dzelzceļa stacijas atrada mirušu. Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas, Vasiļjeva līķis bija aprakts. Uz viņa ķermeņa konstatētas aptuveni desmit naža dūrienu pēdas.

Tika pieļauts, ka Kolisničenko nogalinājis Vasiļjevu, jo sapratis, ka ievainojums ir nopietns un bez mediķu palīdzības viņš neizdzīvos, tomēr tāpat tika izmeklēta arī versija, ka smagi ievainotais Vasiļjevs pats lūdzis savu līdzdalībnieku "pārtraukt mocības".

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form