Kopumā Latvijā Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) pilotprojekta "Darba prasmju apguve vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās vidējās vai profesionālās vidējās izglītības iestādēs" bija iesaistīti 3223 skolēni un 441 darba devējs portālam “Delfi” pastāstīja NVA sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Daine.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Skolēni tika nodarbināti tirdzniecībā, sabiedriskajā ēdināšanā, lauksaimniecībā, komunālajos pakalpojumos, veselības aprūpē un daudzās citās nozarēs,

Šī pilotprojekta ietvaros valsts pirmo reizi finansiāli atbalstīja darba devējus, kas vēlas nodarbināt vasarā pusaudžus, daļēji maksājot algu darba ņēmējam (skolēnam) un piemaksājot prakses vadītājam. Projekta iniciators bija NVA direktors Ringolds Beinarovičs, kuram skolēnu vajadzību izpratne veidojusies iepriekšējā 10 gadus ilgā darba pieredzē, vadot Valsts Jaunatnes iniciatīvu centru.

Veiksmīgi projektā iesaistījās pašvaldības, tā Jēkabpils pilsētas dome vasaras darbus piedāvāja 43 skolēniem, Priekuļu pagasta padome- 21, Madonas pilsētas dome, Jaunsvirlaukas, Gudenieku un Kocēnu pagastu padomes - 20 skolēniem. Savukārt Liepājā pašvaldības aģentūra "Nodarbinātības projekti" nodrošināja 277 darba vietas.

Reģionos lielu skaitu skolēnu nodarbināja SIA "Komunāls R", P/a "Mālkalne", SIA "CED", SIA "Triāls" Valmieras gaļas kombināts, SIA "Vides serviss", IU "Pārsla" un SIA "Kalnciema ķieģelis". Savukārt Rīgā vislielāko darba vietu skaitu piedāvāja SIA "VP Market", SIA "Kesko Food" un SIA "Statoil Latvija".

Visvairāk skolēnu strādāja Rīgā – 861, tai seko Liepāja un rajons – 305, Daugavpils un rajons – 172, Valmiera un rajons – 155, Rēzekne un rajons – 125, Ogre un rajons – 121.

Pilotprojektā izdevās iesaistīties tikai pusei no skolēniem, kuri bija reģistrējušies un izteikuši vēlmi strādāt. Kopā līdz 15.jūnijam bija pieteikušies 7230 skolēni. Ņemot vērā darba devēju pieteikumus, reāli darbu varēju piedāvāt 5388 strādāt gribētājiem, bet valsts piešķirtais finansējums nebija pietiekams, lai varētu nodrošināt tik daudz darba vietu skolēniem.

Nodarbinātības valsts aģentūra turpina apkopot informāciju par pilotprojektā "Darba prasmju apguve vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās vidējās vai profesionālās vidējās izglītības iestādēs" iesaistītajiem skolēniem un darba devējiem, un projektu analizēs, sniedzot arī galīgos rezultātus, preses konferencē septembra vidū.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form