Skolēnus pirms eksāmeniem aicina patrenēties nēsāt sejas maskas
Foto: LETA

Skolēniem, kuriem ir bail no sejas masku nēsāšanas centralizēto eksāmenu laikā, būtu lietderīgi "iepriekš patrenēties" un izjust, kā ir tās nēsāt, trešdien Valsts izglītības satura centra (VISC) rīkotajā vebinārā mudināja Veselības ministrijas (VM) Vides veselības nodaļas vadītāja Jana Feldmane.

Latvijā izsludinātā ārkārtējā stāvokļa laikā DELFI publikācijas par jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 pieejamas bez maksas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Vaicāta, vai sejas maskas skolēniem netraucēs rakstīt eksāmenus, Feldmane uzsvēra, ka tādām bažām neesot pamata, taču tiem, kuriem ir bail, viņa iesaka iepriekš patrenēties.

Ierēdne stāstīja, ka VM aicina izvērtēt iespēju ar konsultāciju un eksāmenu norisi saistītos pasākumus vai pasākumu posmus rīkot attālināti, piemēram, attālināti veikt vērtēšanu vai eksāmenu rezultātu paziņošanu.

Feldmane uzsvēra, ka konsultāciju un eksāmenu norises laikā nebūtu pieļaujama citu, ar eksāmenu norisi nesaistītu personu klātbūtne telpās, kurās notiek konsultācijas un eksāmeni. Starp dalībniekiem un darba galdiem konsultāciju un eksāmenu telpās būs jānodrošina divu metru distance.

Viņa atzīmēja, ka atbildīgajām personām, kuras plāno konsultāciju un eksāmenu norisi, ir jāplāno arī izglītojamo un citu personu plūsmas kontrole gan skolas ārtelpās, gan iekštelpās, un to esot jāizvērtē skolām pašām.

Runājot par izmitināšanu dienesta viesnīcās, Feldmane norādīja, ka to var izmantot tikai gadījumos, ja nav citu iespēju nodrošināt izglītojamo savlaicīgu nokļūšanu uz konsultācijām vai eksāmeniem. Izmitinot skolēnus dienesta viesnīcā, vienā istabiņā var atrasties ne vairāk kā divas personas un koplietošanas telpas var izmantot tikai nepieciešamības gadījumos.

Dienesta viesnīcās jābūt nodrošinātai roku mazgāšanas iespējai ar siltu ūdeni un ziepēm, jābūt pieejamai skaidri salasāmai informācijai ar atgādinājumu par higiēnu un jāievēro rūpīga koplietošanas virsmu tīrīšana, pielietojot dezinfekcijas līdzekļus.

Feldmane uzsvēra, ka tāpat jānodrošina, lai visi konsultāciju un eksāmenu dalībnieki lieto sejas maskas, turklāt atļautas esot arī nemedicīniskās sejas maskas. Šos individuālos aizsardzības līdzekļus var nelietot, ja eksāmens vai konsultācija notiek, vienam skolotājam kontaktējoties ar vienu izglītojamo un ievērojot divu metru distanci.

Tāpat Feldmane akcentēja, ka drošības nolūkos ir jānodrošina drošu izlietoto individuālo aizsardzības līdzekļu savākšanu, šim mērķim izmantojot speciāli marķētus dubultus atkritumu maisus, kurus ievieto konteinerā, kas paredzēts nešķirotiem atkritumiem.

Pēc viņas vārdiem, lai novērstu drūzmēšanos pie skolas, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar Satiksmes ministriju arī risinot jautājumu par sabiedriskā transporta organizēšanu. Feldmane norādīja, ka IZM ir uzņēmusies sejas masku jautājuma risināšanu un sniegs atbalstu skolēniem, lai visiem sejas maskas būtu pieejamas.

Jau ziņots, ka valdība pagājušonedēļ atbalstīja IZM sagatavotos noteikumu grozījumus, kas šajā mācību gadā paredz atcelt valsts pārbaudes darbus 9. klašu skolēniem un samazināt 12. klašu skolēniem obligāti kārtojamo centralizēto eksāmenu skaitu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

IZM Koronavīruss Covid-19 Izglītības un zinātnes ministrija Veselības ministrija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form