Foto: Viesturs Radovics, DELFI

Saskaņā ar novembra sākumā valdībā lemto, lai saglabātu gatavību nodrošināt papildu gultas Covid-19 pacientu ārstēšanai slimnīcās, atbilstošu materiāltehnisko nodrošinājumu, diagnostikas ierīces un skābekļa pieejamību, otrdien, 30. novembrī, Ministru kabinets atbalstīja vairāk nekā 4,5 miljonu eiro piešķiršanu slimnīcu kapacitātes stiprināšanai.

Neskatoties uz to, ka situācija slimnīcās ir stabilizējusies un stacionēto pacientu skaits pēdējās nedēļas laikā samazinājies par 17%, veselības aprūpē ir jāsaglabā gatavība nodrošināt nepieciešamo palīdzību gadījumā, ja epidemioloģiskā situācija pasliktināsies.

It īpaši situācijā, kad Eiropā un citviet pasaulē sāk izplatīties jaunais Covid-19 paveids omikrons, portālu "Delfi" informēja Veselības ministrijā (VM).

Jau vēstīts, ka līdz decembrim Covid-19 pacientu ārstniecībai nepieciešamības gadījumā varēs nodrošināt ap 3300 aprīkotām gultas vietām klīniskās universitātes, reģionālajās, III, II un I līmeņu un arī specializētajās slimnīcās, pārprofilējot un veidojot jaunas gultas.

Pārprofilētās un no jauna izveidotās gultas tiek aprīkotas ar atbilstošām iekārtām, tostarp nodrošinot atbilstošu skābekļa daudzuma pieejamību, skaidroja ministrijā.

Līdzekļi tiks novirzīti Vidzemes, Rēzeknes, Priekules, Dobeles un apkārtnes, Alūksnes, Bauskas, Cēsu, Preiļu, Krāslavas, Jūrmalas, Madonas, Limbažu, Rīgas 2., Rīgas 1., Irlavas Sarkanā krusta un Jelgavas pilsētas slimnīcām, Jēkabpils, Liepājas, Ziemeļkurzemes reģionālajām slimnīcām, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībām, Aizkraukles, Saldus, Ludzas, Latvijas Jūras medicīnas centriem, Rīgas Dzemdību namam un sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Sanare – KRC Jaunķemeri".

Šobrīd Covid-19 pacientu ārstēšanā iesaistītas visas klīniskās universitātes un reģionālās slimnīcas, kā arī lielākā daļa III, II, I līmeņa un specializēto slimnīcu.

23 ārstniecības iestādēs, kas veic Covid-19 pacientu ārstēšanu, izveidotas 1823 Covid-19 pacientu gultas un to noslodze ir 76%.

Intensīvās terapijas gultu skaits ir vairāk nekā 260 un to noslodze sasniedz 79%, informēja ministrijā.

Tāpat valdība otrdien piešķīra veselības aprūpes nozarei vairāk nekā 4 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai segtu izdevumus, kas radušies Covid-19 uzliesmojuma un seku novēršanā un nodrošinātu samaksu ģimenes ārstu praksēm par sasniegtajiem Covid-19 vakcinācijas aptveres rādītājiem, informēja ministrija.

Kā informē VM, 3,6 miljoni tiks novirzīti ārstniecības iestādēm un laboratorijām, kas iesaistītas Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanā, lai segtu izdevumus par individuālās aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļiem, kas nepieciešami epidemioloģiski drošu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai ambulatorajā un stacionārajā sektorā, tostarp laboratoriskajiem pakalpojumiem, attālinātajām konsultācijām, pacientu transportēšanas izmaksām septembrī.

Savukārt papildu 0,4 miljoni tiks novirzīti ģimenes ārstu praksēm par sasniegtajiem Covid-19 vakcinācijas aptveres rādītājiem no šā gada janvāra līdz septembrim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!