SM budžetu plāno samazināt par 94,5 miljoniem latu

Ministru kabinetā pieņemtie grozījumi paredz samazināt Satiksmes ministrijas (SM) un tās resora kopējos izdevumus 2009. gada valsts budžetā par 94 518 292 miljoniem latu, informēja ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lielākais budžeta samazinājums – 46,5 miljoniem latu - skar Valsts autoceļu fondu. VAS „Latvijas Valsts ceļi”, ņemot vērā pieejamā finansējuma samazinājumu, izvērtēs ieplānotos darbus un atsevišķi informēs par izmaiņām valsts autoceļu uzturēšanā. Līdz ar to 2009.gada Valsts autoceļu fonda budžets ir 99 miljoni latu un, neskatoties uz samazinājumu, kapitālsabiedrība plāno turpināt ceļu remontus un būvniecību, izmantojot arī ES struktūrfondu līdzekļus 20,4 miljonu latu apmērā.

Grozījumi 2009. gada budžetā paredz dotācijas samazinājumu pasažieru pārvadājumiem ar sabiedrisko transportu 3,5 miljonu latu apmērā. Šīs izmaiņas budžetā neskars sabiedriskā transporta maršrutu tīklu, jo ir veikta tā optimizācija. Pietam ir pagarināti kvalitātes kritēriju ieviešanas termiņi sabiedriskajā transportā, kā arī ir kritušās degvielas cenas, kas sekmēs izdevumu samazināšanos pārvadātājiem.

Par vairāk nekā 992 tūkstošiem latu ir samazināta valsts dotācija aviācijas drošības funkciju nodrošināšanai starptautiskajā lidostā „Rīga”. Lai tur joprojām īstenotu nepieciešamos drošības pasākumus, tiks pārskatītas izmaksas šo darbu veikšanai.

Budžeta grozījumi arī paredz 44,4 miljonu latu samazinājumu ES fondu projektiem. Tomēr Ministru kabinets (MK), ņemot vērā SM iebildumus par ES projektiem paredzēto līdzekļu samazināšanu, šo projektu realizācijai atļāva veikt aizņēmumu no Valsts kases līdz laikam, kad no ES tiks saņemta atmaksa par padarītajiem darbiem. Šāda kārtība noteikta saskaņā ar MK protokollēmumu. Līdz ar to uzsāktie projekti netiks pārtraukti, tikai iepriekš plānotās atmaksas no ES fondiem tiks iestrādātas budžetā tajā brīdi, kad nauda no Eiropas tiks saņemta.

SM atlīdzības fonds tiks samazinātas par 20%, tiks optimizētas darbavietas un pārskatīta struktūra. Līdzīgi optimizācijas pasākumi jau notiek arī SM padotības iestādēs un kapitālsabiedrībās. Tādā veidā kopā tiks ietaupīts 403,1 tūkstotis latu.

Kopējo izdevumu bilanci ietekmē arī plānotā VA „Rīgas Motormuzejs” pievienošana VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija”. Līdz ar to šogad ietaupījums budžetā būs 4,4 tūkstoši latu, bet turpmāk 98,5 tūkstoši latu gadā.

MK izstrādātie grozījumi valsts budžetā vēl jāapstiprina Saeimā.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form