bērna dzimums
Foto: PantherMedia/Scanpix

Par smēķēšanu grūtnieces klātbūtnē varēs piemērot naudas sodu līdz 15 eiro, paredz Saeimas ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstītie grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā.

Kā portālu "Delfi" informēja Saeimas preses dienestā, likumprojekts paredz noteikt administratīvo atbildību arī par smēķēšanu citu personu klātbūtnē, ko kodekss līdz šim neparedzēja.

Saskaņā ar jauno tabakas aprites likumu, smēķēt ir aizliegts bērnu un grūtnieču klātbūtnē, kā arī jebkurā citā publiskā vietā citas personas klātbūtnē, ja šī persona pret to iebilst. Par šādu smēķēšanas ierobežojumu pārkāpšanu varēs piemērot naudas sodu, kura maksimālais apmērs būs 15 eiro.

Vienlaikus paredzēts noteikt atbildību par augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to uzpildes tvertņu pārdošanu nepilngadīgajiem. Par to paredzēts tāds pats sods kā par tabakas izstrādājumu pārdošanu – no 280 līdz 350 eiro pārdevējam un no 700 līdz 1400 eiro uzņēmumam.

Sodīt turpmāk varēs arī par tabakas un elektronisko cigarešu pirkšanu un pārdošanu internetā, kas saskaņā ar jauno tabakas aprites likumu ir aizliegts. Naudas sods par šādu pārkāpumu būs robežās no 7 līdz 210 eiro fiziskām personām un no 15 līdz 700 eiro juridiskām personām, paredzot iespēju šīs preces konfiscēt.

Likumprojekts paredz arī sodu par tādu cigarešu iepakojuma vienību laišanu tirgū, kurās ir mazāk par 20 cigaretēm.

Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā Saeimā vēl jāskata otrajā un trešajā lasījumā.

Ziņots, ka 20. maijā stājas spēkā jaunie smēķēšanas ierobežojumi.

Tags

Saeima Smēķēšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form