AFI

Šogad Valsts kanceleja saņēma 1628 Ministru prezidentam Aigaram Kalvītim un Ministru kabinetam (MK) adresētas vēstules, portālu "Delfi" informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultante Sanita Cīmure.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
No visām saņemtajām vēstulēm 715 ir juridisko personu sūtījumi, bet 894 – fizisko personu vēstules.

639 vēstules nosūtītas problēmu un jautājumu izpētei atbildīgajām amatpersonām ar Ministru prezidenta rezolūciju vai arī kompetentajām institūcijām ar pavadvēstuli, lūdzot izskatīt tajās minētos faktus.

Šajā laikā Valsts kancelejas Vēstuļu un apmeklētāju pieņemšanas nodaļas ierēdņi uzklausīja un konsultēja 80 iedzīvotājus gan personiski, gan pa tālruni, liecina apkopojums.

Saņemtas 138 fizisko un juridisko personu, tajā skaitā nevalstisko organizāciju vēstules, kur izteikti viedokļi par dažādiem Valsts sekretāru sanāksmēs izsludinātajiem un Ministru kabinetā izskatāmajiem tiesību aktu projektiem. Astoņās vēstulēs izteikts lūgums sniegt skaidrojumu par likumu un MK noteikumu piemērošanu.

Dažādu valstu seksuālo minoritāšu pārstāvji un atbalstītāji iesaistījušies akcijā un izteikuši viedokļus par seksuālo minoritāšu situāciju Latvijā. Par šo tēmu saņemtas vairāk nekā 300 vēstules.

Saņemtas 36 vēstules galvenokārt no pašvaldību vadītājiem par administratīvi teritoriālo reformu. 28 vēstulēs rakstīts par nekustamā īpašuma jautājumiem, tajā skaitā par nekustamā īpašuma nodokli, tā prognozi, apmēru, aprēķināšanu. Desmit vēstulēs pausti viedokļi par Latvijas un Krievijas robežlīguma parakstīšanu un tā sekām, informē Cīmure.

Saņemtas 14 vēstules par problēmām saistībā ar dzīvojamo māju apsaimniekošanu, komunālo pakalpojumu maksājumiem, ūdens, apsaimniekošanas maksu, elektrības nelikumīgu patēriņu, par pamatpakalpojumu nenodrošināšanu privātīpašumā esošo māju īrniekiem un citām mājokļa problēmām. Septiņās vēstulēs rakstīts par patērētā ūdens apmaksas kārtību, kas nosaka, ka jāapmaksā starpība starp mājas kopējo un dzīvokļos uzstādīto ūdens patēriņa skaitītāju rādījumu summu.

Valsts kancelejas informācija liecina, ka saņemtas vēstules par izglītības sistēmu Latvijā, tajā skaitā Latvijas pedagogu atklātā vēstule par situāciju izglītības sistēmā. Divās vēstulēs pausts atbalsts pedagogu atklātajai vēstulei, savukārt divās vēstulēs pausts atbalsts Izglītības un zinātnes ministrei Baibai Rivžai, izteikts atzinīgs viņas darba novērtējums.

Savukārt divu skolu skolēnu vecāki lūdz Ministru prezidentam piešķirt viņu bērniem brīvpusdienas no valsts budžeta līdzekļiem ar šo gadu.

Saskaņā ar Ministru kabineta iekārtas likumu Valsts kanceleja pārzina MK un Ministru prezidenta lietvedību. Valsts kancelejas Vēstuļu un apmeklētāju nodaļa sagatavo priekšlikumus par ienākošo vēstuļu virzību izskatīšanai Ministru prezidenta birojā, Valsts kancelejas struktūrvienībās, kā arī ministrijās un valsts un pašvaldību institūcijās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form