Sola remontēt gandrīz trešdaļu no sliktā stāvoklī esošajiem RNP namiem
Foto: LETA

Pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) pērn aplēsis, ka uzņēmuma apsaimniekošanā ir 224 nami ar sliktu tehnisko stāvokli, no kuriem 71 nama kopīpašnieki sapulcēs vienojušies par uzkrājuma veidošanu neatliekamo remontdarbu veikšanai kopumā 2,25 miljonu eiro apmērā, Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā stāstīja RNP valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā stāstīja Lecis, 2015. gadā RNP apzinājis tās apsaimniekojamās mājas, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī - kopumā tās ir 224. Pērn sasauktas šo namu dzīvokļu īpašnieku kopsapulces, lai informētu par namu stāvokli un nepieciešamajiem ieguldījumiem remontā. 153 no 224 namiem kopsapulces neesot uzskatāmas par notikušām īpašnieku intereses trūkuma dēļ, bet 71 namā sapulces bijušas lemttiesīgas, un īpašnieki lēmuši veidot remontdarbu uzkrājumus, paredzot uzkrāt kopumā 2,25 miljonus eiro, lai šogad tiktu veikti nepieciešamie remontdarbi.

Lecis uzsvēra, ka RNP nepieciešams finansējums kapitālo remontu finansējuma nodrošināšanai, jo uzņēmums ir pilnvarotā persona, kas rīkojas ar nodrošināto finansējumu. "Mēs kā sabiedrība rīkojamies tikai nodrošinātā finansējuma ietvaros, tādēļ, kamēr tas nav pieejams, remontdarbus nebūs iespējams veikt," pauda RNP vadītājs.

Deputāts Nils Josts (V) interesējās, kāds ir tālākais ceļš to namu saglābšanai, kur nebija iespējams sasaukt lemtspējīgas kopīpašnieku sapulces. Lecis atbildēja, ka dzīvojamo namu apsaimniekošanas maksas tāmēs iekļauta pozīcija par finansējuma nodrošināšanu konkrētās mājas neatliekamo remontdarbu veikšanai, kā to paredz normatīvie akti, tādēļ RNP no savas puses iespējamo esot izdarījis. Namu kopīpašniekiem nosūtītas arī remontdarbu piedāvājumu tāmes, ko viņi var akceptēt sapulcēs. Nepiekrišanas dēļ RNP tās var attiecīgi grozīt.

Lecis deputātiem prezentēja faktus par uzņēmuma darbību pērn. Prezentācijas noslēgumā deputāts Valdis Gavars (V) noradīja, ka prezentācijā, protams, "viss skaisti izskatās, ja tikai viss būtu taisnība". Viņš skaidroja, ka pats ir bijis uz vairākām namu kopīpašnieku sapulcēm, un taujāja, kādēļ visiem kopīpašniekiem tiek piedāvāts jumta remonts - pat namos, kur tas esot kārtībā. Lecis norādīja, ka varētu atbildēt par konkrētu namu, taču namos, kuriem nepieciešama pamatu stiprināšana, šie darbi vienmēr esot prioritārie.

Gavars arī interesējās, cik daudzi nami pēdējā laikā atteikušies no RNP pakalpojumiem. Lecis atbildēja, ka ir tādi nami, kur kopīpašnieki izveidojuši savas biedrības, pārņemot apsaimniekošanas pienākumus, un šādu māju esot mazāk par 60.

Uz sēdi bija ieradies Lauris Ērenpreiss no nama Smiļģu ielā. Viņš izteica bažas par nekvalitatīvu namu apsekošanu no RNP puses, nenodrošinot individuālu pieeju. Lecis atbildēja, ka, pirmkārt, kopīpašniekiem pašiem ir jāsasauc kopsapulce un jānoslēdz ar RNP pārvaldījuma līgums, lai no RNP saņemtu individuālu apkalpošanu. Ērenpreiss kritizēja RNP pieeju tiesvedības izmaksu piedzīšanā no konkrētā nama, kas iesaistīts tiesvedībā, iedzīvotājiem. "Citi iedzīvotāji uz mani skatās - tu sāki tiesāties, kāpēc man jāmaksā?" skaidroja iemītnieks. Lecis skaidroja, ka tiesvedības izmaksas tiek piedzītas no tiesvedībā iesaistītā nama iemītniekiem, tā paredzot likums.

2015. gadā atbilstoši operatīvajiem datiem remontdarbu plānotais apmērs, kas izpildīts, ir teju 11 miljonu eiro apmērā, mērķis bijis 12 miljoni. 2016. gadā RNP plāns - dubultot 2015. gada izpildi.

2016. gadā kā pirmā remontdarbu prioritāte RNP ir energoefektivitātes pasākumi - logu nomaiņa, namu jumtu seguma nomaiņa, siltumapgādes sistēmas remonti, ūdens un kanalizācijas sistēmas sakārtošana, dubultot kāpņu telpu kosmētiskos remontus, plāno veikt arī liftu remontus. Šajās pozīcijas plānotas lielākās investīcijas. Piemēram, logu nomaiņai kāpņutelpās RNP šogad plāno gandrīz četrus miljonus eiro lielas investīcijas, jumtu seguma nomaiņai - vairāk nekā 2,5 miljonus eiro, bet siltumapgādes sistēmas remontiem - divus miljonus eiro.

2015. gadā renovētas divas RNP daudzdzīvokļu mājas, kopējās projektu izmaksas ir teju 400 000 eiro, 40% izmaksu sedza Eiropas fondi. Viena no siltinātajām ēkām ir nams Dombrovska ielā 49, kur pēc siltināšanas apkures maksa veido 0,44 eiro par kvadrātmetru, salīdzinoši blakus esošo māju īpašnieki maksā 0,66-0,69 eiro par kvadrātmetru, stāstīja Lecis.

2016. gadā RNP plāno renovēt sešus namus, kopējās investīcijas darbiem aplēstas vairāk nekā 2,5 miljonu eiro apmērā. Vēl RNP darbs notiekot ar citu 20 māju īpašnieku pārstāvjiem, kas pauduši interesi piedalīties dzīvojamo namu atjaunošanas programmā.

2016. gadā RNP plāno veikt ūdens patēriņa skaitītāju rādījumu korekciju, veikt dzīvojamo māju renovāciju un siltināšanu, kā arī izstrādāt risinājumus tiem dzīvojamiem namiem, kas ir sliktā tehniskā stāvoklī. Lecis atkārtoti uzsvēra, ka 71 sliktā tehniskā stāvoklī esošā nama kopīpašnieki jau lēmuši par uzkrājuma veidošanu remontdarbiem. Līdzīgi kā Rīgas dome RNP plāno arī uzlabot komunikāciju ar klientiem sociālajos tīklos "Twitter", "Facebook" un "Draugiem.lv", tāpat šonedēļ darbību sācis uzlabotais RNP vortāls "e-parvaldnieks.lv".

RNP ir lielākais namu apsaimniekotājs Latvijā un Baltijā. Sabiedrība dibināta, apvienojot 15 patstāvīgas pašvaldības namu pārvaldīšanas kapitālsabiedrības, izveidojot vienu vienotu kapitālsabiedrību. Pērn decembrī RNP apritēja pieci pastāvēšanas gadi.

RNP apsaimnieko ap 4300 namus ar ap 170 000 klientu.

Vidējā apsaimniekošanas maksa bez uzkrājuma veidošanas remontdarbiem 2014.gadā bijusi 0,466 eiro par kvadrātmetru, bet 2015.gadā - 0,465 eiro.

RNP saimnieciskās darbības finanšu apgrozījums 2014. gadā neto bijis 60,2 miljoni eiro, 2015. gadā sagaidāmā izpilde - 62 miljoni eiro, bet 2016. gadā plānotais apgrozījums - 76,8 miljoni eiro.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Rīgas dome Rīgas namu pārvaldnieks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form