Solvita Āboltiņa pieļauj iespēju nolikt deputātes mandātu
Foto: F64

Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa pieļauj iespēju nolikt deputātes mandātu pirms 12.Saeimas darbības beigām, lai atgrieztos diplomātiskajā dienestā, to viņa trešdien apliecināja žurnālistiem.

Vaicāta par iespēju nolikt deputātes mandātu pirms parlamenta darbības noslēguma, Āboltiņa atbildēja, ka, visticamāk, tas notiks vēl pirms pašreizējā sasaukuma beigām. Politiķe arī norādīja, ka viņas atgriešanās diplomātiskajā dienestā ir atkarīga no tā interesēm. 12.Saeimas pilnvarām saskaņā ar Satversmi jānoslēdzas 2018.gada novembra sākumā.

Āboltiņa sacīja, ka vēlreiz var apstiprināt, ka nekandidēs uz partijas valdes priekšsēdētāja amatu vai valdi, kā arī nepiedalīsies nākamgad gaidāmajās 13.Saeimas vēlēšanās, jo ir nolēmusi atstāt politiku. Saeimas frakcijas priekšsēdētāja arī pauda, ka partijā ir cilvēki, kas var vadīt politisko spēku, taču viņa atturējās nosaukt, kuru kandidātu uzskata par labu pretendentu.

Tikmēr "Vienotības" politiķis Vilnis Ķirsis trešdien oficiāli apstiprinājis kandidēšanu partijas priekšsēdētāja vēlēšanās, kļūstot par pagaidām vienīgo kandidātu. Taču konkurenci viņam, iespējams, veidos ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, trešdien vēstīja raidījums "LNT Ziņas sešos".

Ministrs raidījumam apstiprināja, ka saņēmis kolēģu aicinājumu startēt "Vienotības" priekšsēdētāja vēlēšanās. Lēmumu par kandidēšanu Ašeradens sola pieņemt līdz pirmdienai. Pārdomu pārņemts ir arī "Vienotības" priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns. Viņš labprāt uzņemtos vadīt partiju, bet tikai tādā gadījumā, ja no amata atkāpjas "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa. Tomēr Smiltēna centieni gāzt Āboltiņu piedzīvojuši neveiksmi. Tas neizdevās arī trešdien, kad partijas valde ar balsu vairākumu atteicās par to lemt.

Abu politiķu izteikumi apliecināja, cik nokaitēta gaisotne patlaban valda partijas spicē.

"Man arvien vairāk sāk šķist, ka "Vienotība" kā partija ir Solvitas Āboltiņas bērns, kuru viņa vaļā palaist netaisās," komentēja Smiltēns. "Es nevaru komentēt Smiltēna kunga kaut kādas fantāzijas vai izdomājumus. Edvardiņš kādreiz vienkārši kaut kur apmaldās," tā savukārt norādīja Āboltiņa.

Ja Āboltiņa saglabās ietekmi "Vienotībā", Smiltēns lems par izstāšanos no partijas, jo, viņaprāt, ar Āboltiņu priekšgalā "Vienotībai" nav nākotnes. Lai gan Āboltiņa turpina vadīt Saeimas frakciju, viņa ir nolēmusi atgriezties ārlietu dienestā, kur darbojās pirms iesaistīšanās politikā, lai kļūtu par vēstnieci. Āboltiņa prognozē, ka Saeimu tāpēc, visticamāk, pametīs priekšlaikus - pirms nākamajā rudenī beidzas šī sasaukuma pilnvaras. "Visdrīzāk, ka tas notiks ātrāk," atzina politiķe.

Kā ziņots, partijai 19. augustā notiks kongress, kurā vēlēs jauno valdes priekšsēdētāju. Pašreizējais partijas vadītājs Andris Piebalgs paziņojis, ka uz šo amatu nekandidēs.

Tags

Andris Piebalgs Arvils Ašeradens Edvards Smiltēns Saeima Solvita Āboltiņa Vienotība Vilnis Ķirsis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form