Viena no 2008. gada raksturīgākajām iezīmēm Latvijas sabiedriski politiskajā dzīvē ir vairāku valsts augstāko amatpersonu pārvēlēšana vai no jauna ievēlēšana. Ja Valsts kontrolierim pilnvaru termiņš pienāks tikai gada beigās, tad šis pavasaris ir bijis visnotaļ spraigs laiks Satversmes aizsardzības birojam (SAB), bet tieši šobrīd arī Augstākajai tiesai (AT). Tikko svaigi pārvēlētajam, plaši un emocionāli apspriestajam SAB vadītājam ne mazāk pretrunīgās viedokļu izpausmēs šobrīd seko AT priekšsēdētājs, par kuru Saeima plānojusi lemt jau nākamnedēļ.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Kas vadīs AT nākamos septiņus gadus? No kāda cilvēka uzskatiem, viedokļiem un pārliecības būs atkarīga ne tikai turpmākā AT profesionālā darbība un sabiedrības uzticēšanās tiesu instancei, bet vislielākajā mērā - arī ģenerālprokurora liktenis? Kādas pamatnostādnes un principus aizstāvēs nākamais AT priekšsēdētājs: vai viņš uzskatīs, ka nekādas būtiskas pārmaiņas tiesu varai Latvijā nav nepieciešamas, vai arī jaunais AT vadītājs būs gatavs atklāti diskutēt un arī atzīt nepilnības tiesu sistēmā, lai mainītu ne tikai sabiedrisko domu par tiesām, bet, pirmkārt jau, pašu tiesnešu attieksmi pret konstruktīvu un pamatotu kritiku?

Jau tūlīt pēc plēnuma tiesnešu balsojuma publiskajā telpā sākās izvirzītā kandidāta personības plusu un mīnusu iztirzāšana, sākot no I.Bičkoviča iespējamās, bet nepierādītās saistības ar čekas maisiem un līdz ar to - it kā diskutablo valsts noslēpuma pielaides iegūšanu, un beidzot ar Latvijas pilsonības atzīšanas faktu I.Bičkoviča mātei. Daudz diskusiju, versiju un viedokļu par personību, ievērojami mazāk - par iespējamā nākamā AT vadītāja redzējumu un uzskatiem attiecībā uz tiesu sistēmas tagadni un nākotni. Jo īpaši - pēc "ķēķa" skandāla aizvadītā gada rudenī.

Dalībnieku saraksts un plašāka informācija par raidījuma tēmu mājas lapā internetā www.knl.lv

Raidījuma sākums 28. maijā plkst. 21.20 LTV 1.kanālā, e pasts skatītāju viedokļiem un jautājumiem - knl@knl.lv

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form