Strīds par auto neatļautu novietošanu; ST vērtēs maznozīmīga pārkāpuma kritērijus
Foto: LETA

Līdz Satversmes tiesai (ST) nonācis strīds par kāda auto īpašnieka sodīšanu, kurš savu auto novietojis neatļautā vietā. Konstitucionālā tiesa paredzējusi vērtēt, vai likumā noteiktās tiesības atbrīvot no atbildības par maznozīmīgu pārkāpumu ceļu satiksmē atbilst visu cilvēku vienlīdzības principam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ar pieteikumu ST vērsusies Administratīvās rajona tiesa, kuras tiesvedībā ir lieta par transportlīdzekļa novietošanu stāvēšanai neatbilstošā vietā, portāls "Delfi" uzzināja ST.

Administratīvā rajona tiesa norādījusi, ka likums ļauj personu atbrīvot no administratīvās atbildības, ja pārkāpums ir maznozīmīgs, tomēr ceļu satiksmē pārkāpumu varot atzīt par maznozīmīgu tikai tad, ja paredzētais soda apmērs nepārsniedz 30 latus, savukārt citos pārkāpuma veidos šādas prasības neesot, proti, pārkāpumu varot atzīt par maznozīmīgu arī tad, ja sods par to ievērojami pārsniedz 30 latu apmēru.

Administratīvā rajona tiesa uzskata, ka šāds regulējums neatbilst vienlīdzības principam.

Administratīvā rajona tiesa uzskata, ka administratīvo pārkāpumu var atzīt par maznozīmīgu, ja, ņemot vērā lietas apstākļus, administratīvā soda uzlikšana par šo pārkāpumu nebūtu lietderīga, proti, pārkāpums ir tik nebūtisks, ka par to nav nepieciešams uzlikt sodu, bet ir pietiekami izteikt mutvārdu aizrādījumu.

ST paredzējusi vērtēt Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa 21. panta otrās daļas vārdu „ja par to paredzētais naudas sods nepārsniedz trīsdesmit latus" atbilstību Satversmes 91. panta pirmajam teikumam, kas noteic, ka visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā.

ST uzaicinājusi Saeimu līdz 15. jūlijam iesniegt tiesai atbildes rakstu ar lietas faktisko apstākļu izklāstu un juridisko pamatojumu.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Satversme Satversmes tiesa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form