Studenti un izglītības ministre vienojas turpināt sadarbību
Foto: LETA

Ceturtdien, 20.novembrī, Latvijas Studentu apvienības (LSA) valdes un Izglītības un zinātnes ministres Mārītes Seiles tikšanās laikā panākta vienošanās turpināt esošo sadarbību augstākās izglītības jomā, portālu "Delfi" informēja LSA Sabiedrisko attiecību vadītāja Annija Spēka.

Pārrunājot abu pušu redzējumu par augstākās izglītības attīstību, ministre paudusi, ka strādās pie jomas attīstības kopumā un nevienu izglītības līmeni nenodalīs kā prioritāru, taču izvirzīs prioritātes katrā no tiem.

Izvirzot prioritātes, tikšot izvērtēts vai jaunie risinājumi un idejas veicinās izglītības pieejamību, kvalitāti un prātīgu resursu izlietojumu. Seile uzsvērusi, ka savā komandā vēlas redzēt cilvēkus, kuriem piemīt gan izpratne par augstākās izglītības sistēmu, gan starptautisks skatījums un kontakti, un norādīja, ka par viņas ārštata padomnieku augstākās izglītības jautājumos piekritis būt Latvijas Universitātes asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs.

Spēka norāda, ka tikšanās laikā pārrunāti arī jau uzsāktie LSA un IZM sadarbības projekti. Tiks turpināta stipendiju noteikumu un piešķiršanas kritēriju precīzāka definēšana, lai radītu efektīvāko stipendiju piešķiršanas modeli. Darbu pie šī nolikuma grozījumu izstrādes plānots paveikt līdz nākošajam stipendiju piešķiršanas termiņam šī gada janvārī.

Runājot par nepieciešamajām izmaiņām kārtībā, kādā tiek piešķirts, atmaksāts un dzēsts studiju kredīts un studējošā kredīts no kredītiestādes līdzekļiem ar valsts vārdā sniegtu galvojumu, LSA atkārtoti uzsvērusi nepieciešamību valsti padarīt par vienīgo galvotāju, kā arī nepieciešamību palielināt studējošā kredīta apmēru līdz valsts minimālās mēnešalgas apmēram.

Pārrunājot Pasaules Bankas pētījumu par situāciju Latvijas augstākās izglītības finansēšanā un jauna finansējuma modeļa izstrādi, IZM pārstāvji norādīja, ka jauno modeli paredzēts iesniegt izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmei līdz 9.decemrim, izstrādes procesā tiks aicināti pievienoties arī LSA pārstāvji. Šis modelis paredz pāreju uz trīs līmeņu finansēšanas struktūru, kurā papildus budžeta vietu nodrošināšanai tiek piešķirts finansējums par  sasniegtajiem rezultātiem un mērķētai attīstībai.

Foto - Seile pirmo reizi parakstās LSA viesu grāmatā:

Studenti un izglītības ministre vienojas turpināt sadarbību
Foto: LSA

Tags

Izglītības un zinātnes ministrija

Comment Form