Tiesa attaisno nepatiesu ziņu sniegšanā apsūdzēto deputātu Liepiņu
Foto: F64

Šodien Jelgavas tiesā par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā apsūdzēto Latvijas Reģionu apvienības Saeimas deputātu Daini Liepiņu atzina par nevainīgu un pilnībā attaisnoja visās apsūdzības epizodēs.

Pirms saīsinātā sprieduma nolasīšanas savā pēdējā vārdā Liepiņš tiesai atvainojās par radušos situāciju, kurā viņa amatpersonas deklarācijās pieļauto kļūdu dēļ sanācis vairāk nekā divus gadus tērēt valsts resursus saistībā ar tiesvedību. Viņš uzsvēra, ka viņa rīcības rezultātā valstij nebija radušies zaudējumi un par kļūdu pieļaušanu jūtas sodīts jau ar pašu tiesvedību, kuras dēļ ierobežota arī viņa deputāta darbība. Vainu viņš neatzina un lūdza tiesu attaisnot.

Pilns spriedums būs pieejams 2. oktobrī, un to būs iespējams pārsūdzēt desmit dienu laikā.

Pēc tiesas sēdes prokurore Ludmila Masļakova atturējās prognozēt, vai spriedumu pārsūdzēs, jo nepieciešams izvērtēt tiesas sniegto pamatojumu pilna sprieduma tekstā, un tikai pēc tam lems par pārsūdzēšanu.

Liepiņš par spriedumu pauda gandarījumu un izteica cerību, ka prokuratūra ņems vērā tiesas vērtējumu un neturpinās tiesvedību, kura, viņaprāt, esot bezjēdzīga valsts līdzekļu šķērdēšana ne tikai saistībā ar tiesvedību, bet arī saistībā ar ierobežoto Saeimas deputāta darbu.

Kā ziņots, prokurore Ludmila Masļakova iepriekš debatēs prasīja sodīt Liepiņu ar naudas sodu desmit minimālo mēnešalgu jeb 3600 eiro apmērā.

Liepiņš ir apsūdzēts pēc Krimināllikuma 219. panta 2. daļas par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā. Par šādu pārkāpumu var sodīt ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Prokurore iepriekš informēja, ka sākotnēji Liepiņš bija apsūdzēts septiņos noziedzīgos nodarījumos, kas izdarīti laikā no 2010. līdz 2012. gada jūnijam un ir saistīti ar nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijās par 2009., 2010. un 2011. gadu, kas detalizētāk ir vairākkārt norādītie neatbilstošie dati ar dažādām atšķirībām lielu summu apmēros.

Vēlāk prokurore samazināja epizožu skaitu un grozīja apsūdzību. Apsūdzības panti un būtība saglabājas tā pati, tikai septiņu epizožu vietā grozītajā apsūdzībā palika sešas epizodes un dažās bija mazāks faktu uzskaitījums.

Prokurore grozīja apsūdzību, izslēdzot no tās detaļas, kas attiecas uz laiku, kad Liepiņš bijis Rīgas brīvostas valdē.

Source

LETA

Tags

Reģionu alianse
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form

Komentāri
komentēt kā anonīms lietotājs
Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem
Lasīt komentārus Lasīt komentārus