Tiks reorganizēta Aizsardzības īpašumu valsts aģentūra
Foto: DELFI

Aizsardzības sistēmas strukturālo reformu ietvaros aizsardzības ministrs Imants Lieģis pieņēmis lēmumu reorganizēt Aizsardzības ministrijas (AM) padotībā esošo Aizsardzības īpašumu valsts aģentūru, informēja Aizsardzības ministra biroja vadītājs Airis Rikveilis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Manā uzdevumā īpaši izveidota darba grupa ir izstrādājusi priekšlikumus, kā panākt, lai aizsardzības nozares vajadzībām veiktās iepirkumu procedūras un nozares nekustamā īpašuma apsaimniekošana notiktu racionālāk, pārskatāmāk un efektīgāk. Aģentūras reorganizācija ļaus samazināt izmaksas un administratīvo aparātu, palielinās apsaimniekošanas efektivitāti. Ne mazāk svarīgi ir tas, ka tiks samazināti korupcijas riski un novērsta funkciju dublēšanās starp dažādām AM un bruņoto spēku struktūrām," norāda Lieģis.

Ministrs ir pārliecināts, ka šis konceptuālais risinājums ļaus uzlabot darbu valsts aizsardzības iepirkumu un infrastruktūras uzturēšanas jomā, sakārtojot šo funkciju īstenošanai nepieciešamo pārvaldes sistēmu. Uz aģentūras bāzes paredzēts izveidot divus AM pakļautus centrus - Iepirkumu centru un Infrastruktūras centru, kas saskan ar Valsts kontroles ieteikumu par šo funkciju nodalīšanu.

Šādu centru izveide arī atbilst valdības centieniem būtiski mazināt valsts aģentūru skaitu.

Šajos centros strādās gan civilpersonas, gan militārpersonas, paredzot, ka to skaits būs ap 20% mazāks, nekā tas šobrīd ir Aizsardzības īpašumu valsts aģentūrā. Iepirkumu centra un Infrastruktūras centra izveides mērķis ir būtiski mainīt iepirkumu organizāciju AM pakļautajās struktūrvienībās, palielināt AM un Nacionālo bruņoto spēku spēju ietekmēt iepirkuma organizācijas procesu, nodrošināt skaidru un efektīvu funkciju sadali, kā arī pilnveidot infrastruktūras apsaimniekošanu un attīstības procesu vadību.

Aizsardzības ministrs reorganizācijas kārtību noteiks ar īpašu pavēli.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form