Ušakovs: Rīga ir ieinteresēta Okupācijas muzeja paplašināšanas projekta turpināšanā
Foto: LETA

Šodien, tiekoties ar Latvijas Okupācijas muzeja valdes priekšsēdi Valteru Nollendorfu un muzeja direktoru Gunāru Nāgelu, Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa") un Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs pauda vienprātību, ka Okupācijas muzeja paplašināšanas projekts ir jāturpina, informēja Okupācijas muzejā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai izskaidrotu tehniskos šķēršļus, kas apgrūtina projekta raitu virzību, Ušakovs iepriekš piedāvāja Rīgas būvvaldes vadītājam Vircavam tikties ar muzeja pārstāvjiem. Tā kā Okupācijas muzeja ēka pieder valstij, tās paplašināšanas projektu īsteno VAS "Valsts nekustamie īpašumi".

Ušakovs tikšanās laikā uzsvēra, ka Rīga ir ieinteresēta, lai muzeja paplašinājums tiktu uzbūvēts pēc iespējas ātri, lai varētu sakārtot Latviešu strēlnieku laukumu.

"Nav jēgas mainīt asfaltu, zinot, ka te brauks smagā celtniecības tehnika," piebilda Ušakovs.

Savukārt Nollendorfs apliecināja, ka muzejs neatstās novārtā Okupācijas muzeja ēkas un Latviešu strēlnieku laukuma pagātni.

Jaunajā, paplašinātajā muzeja iekārtojumā apmeklētāji varēs iepazīties ar arhitektu Gunāra Lūša-Grīnberga, Dzintara Dribas un tēlnieka Valda Alberga projektētā Latviešu sarkano strēlnieku pieminekļa un muzeja-memoriāla vēsturi, kā arī ar agrākajiem notikumiem, kas saistīti ar laukuma apbūvi.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas būvvaldes padome atlikusi Okupācijas muzeja ēkas Strēlnieku laukumā rekonstrukcijas tehniskā projekta izskatīšanu, uzdodot arhitektiem to papildināt, iepriekš informēja būvvaldē. Latvijas Okupācijas muzeja biedrība uzskata, ka muzeja rekonstrukcijas būvprojekta vērtēšanu ir ietekmējuši Latvijas mērogā pazīstamu arhitektu personiskie uzskati un centieni projektu apturēt.

Arhitekti savus viedokļus pauduši ne vien Latvijas sabiedrībā, bet arī izplatījuši ārzemēs. Starptautiskajā modernās arhitektūras tīmekļa vietnē "www.docomomo.com" ir ievietots raksts, kurā Latvijas Okupācijas muzeja ēkas paplašināšanas projekts ir nosaukts par īslaicīgu politisko ambīciju. Muzeja biedrība norādījusi, ka šis ir vienpusējs Okupācijas muzeja ēkas rekonstrukcijas apraksts ar aicinājumu parakstīt petīciju pret muzeja piebūvi.

20 Latvijas arhitekti, tostarp tādi atzīti arhitekti kā Zaiga Gaile, Andis Sīlis, Uldis Lukševics un citi, iebilst pret Gunāra Birkerta piedāvātās piebūves - "Nākotnes nama" - būvniecību pie Okupācijas muzeja Strēlnieku laukumā, norādot, ka bijusī Sarkano strēlnieku muzeja ēka atstājama kā modernisma arhitektūras piemineklis, bet Okupācijas muzeja pārbūvei domātie līdzekļi jānovirza Stūra mājai.

Savukārt valdība lēmumu par Latvijas Okupācijas muzeja ēkas Strēlnieku laukumā rekonstrukciju nemainīs, pēc tikšanās ar Okupācijas muzeja biedrības valdi 12.jūnijā teica Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

"Mēs varam pieņemt arī jaunu valdības lēmumu, ja tas ir nepieciešams, bet nav citu domu - muzeja rekonstrukcijai ir jānotiek," norādīja Straujuma.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Laimdota Straujuma Nils Ušakovs Rīga Stūra māja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form