AppleMark
Foto: LETA

Uz Latvijas Televīzijas (LTV) valdes locekļu amatiem tiks rīkots konkurss, apliecināja Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekle Dace Ķezbere.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ķezbere, kura NEPLP atbildīga par LTV, skaidroja, ka esošā valde par savu darbu atskaitīsies divos etapos - 18. februārī publiskā atskaitē Latvijas Televīzijā, ko būs iespējams vērot arī sabiedrisko mediju portālā "lsm.lv", kā arī 24. februārī NEPLP, kur būs detalizēta saruna gan par 2015. gada sabiedriskā pasūtījuma izpildi, gan par revīzijas komisijas atzinumu, kas attiecas uz 2015. gada finansiālajiem datiem.

"Tad arī padome izvērtē valdes locekļu darbu," norādīja Ķezbere, piebilstot, ka konkurss notiks jebkurā gadījumā.

LTV valdē arī turpmāk būšot trīs valdes locekļi, apliecināja Ķezbere.

Vēl tiekot diskutēts par valdes locekļu kompetencēm. Kā skaidroja NEPLP pārstāve, tiek vērtēts vai uz valdes locekļa amatu, kas atbildīgs gan par finansēm, gan tehniskajiem jautājumiem, iespējams atrast cilvēku, kurš būtu pietiekami kompetents gan finansēs, gan tehniskajā jomā. "Tas televīzijā ir pietiekami būtiska. Tādēļ varbūt būs kompetenču pārdale," pieļāva Ķezbere.

Runājot par konkursa procedūru, Ķezbere skaidroja, ka atbilstoši jaunajam normatīvajam regulējam ir jāizveido konkursa nominācijas komisija, ko bez pieciem NEPLP locekļiem papildinās viens cilvēks no NEPLP Sabiedriski konsultatīvās padomes un viens pārstāvis no Pārresoru koordinācijas centra.

"24. februārī beigsim izvērtēt esošo valdi, 3. martā izsludināsim konkursu uz valdes locekļu amatiem, pretendentu pieteikumu iesniegšanas periods beigsies marta vidū, bet viņu izvērtēšanu beigsim 31. martā," konkursa termiņus skaidroja Ķezbere. "Vecā valde beidz darbu 8. aprīlī, un 8. aprīlī darbu sāks jaunā LTV valde," apgalvoja NEPLP pārstāve.

Taujāts, vai būtu ar mieru pieteikties jaunās LTV valdes konkursam, esošās valdes priekšsēdētājs Ivars Belte sacīja, ka viņam šobrīd neesot pilnas informācijas par to, kā šis konkurss tiek plānots.

"Pirmkārt, pašlaik nav iepriekšējās valdes izvērtējuma un saskaņā ar juristu atzinumu ir iespēja pagarināt valdes darbību, nav jātērē valsts resursi jauna konkursa veidošanai," sacīja Belte. "Otrkārt, nav skaidrs jautājums, kāpēc tiek apsvērtas pienākumu pārdales valdes locekļiem. Kas tieši nav funkcionējis iepriekšējās valdes darbībā? Neredzam vērtējumu."

"Ja saņemsim šīs abas atbildes, tad domāsim tālāk, vai esam gatavi pieteikties konkursā," piebilda Belte.

Pašreizējā LTV valde tika iecelta 2013. gadā.

Esošās LTV valdes priekšsēdētājs ir Ivars Belte, valdes locekļi - Sergejs Ņesterovs, kurš atbild par programmu attīstību, un Māris Skujiņš, kura kompetencē ir finanšu un tehnoloģiju jautājumi.

Belte iepriekš aģentūrai LETA atzina, ka visa pašreizējā valde būtu ar mieru darbu turpināt.

Kā ziņots, NEPLP nolēma līdz 24. februārim veikt LTV valdes locekļu darbības izvērtējumu trīs virzienos. Izvērtējuma laikā tiks veikta LTV finanšu rādītāju analīze, pārbaudot naudas plūsmas atbilstību plānam, peļņas un zaudējumu aprēķinu un citu informāciju. Šo izvērtējumu veiks LTV revīzijas komisija. Tāpat tiks izvērtēts valdes locekļu pilnvaru termiņā paveiktais sabiedriskā pasūtījumā plānošanā un izpildē atbilstoši NEPLP izvirzītajiem uzstādījumiem. Neatkarīgu ekspertīzi, balstoties uz LTV sabiedriskā pasūtījuma plāniem un to izpildi, LTV valdei izvirzītajiem mērķiem un to izpildi, kā arī auditorijas pētījumiem, veiks Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta pētnieks Jānis Buholcs.

Iepriekš NEPLP diskutēja vai rīkot konkursu, vai pagarināt pašreizējās valdes pilnvaras.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Latvijas Televīzija LTV NEPLP
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form