Uz pilnu termiņu akreditēti 86% augstskolu studiju virzienu (precizēta)
Foto: DELFI

Uz pilnu termiņu jeb sešiem gadiem ir akreditēti 210 studiju virzieni jeb apmēram 86% no 243 izskatītajiem studiju virzieniem, aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šis skaits ietver arī 19 studiju virzienus, kas Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā "Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšanas un priekšlikumi kvalitātes uzlabošanai" tika izvērtēti tikai daļēji un tika akreditēti ar nosacījumu, ka viena gada laikā attiecīgās augstākās izglītības iestādes pieteiks nevērtētās programmas izvērtēšanai akreditēto studiju virzienu kontekstā.

Savukārt 26 studiju virzieni akreditēti uz diviem gadiem, kas ir apmēram 11% no 243 izskatītajiem studiju virzieniem.

Laika posmā no 2013.gada 14.maija līdz 17.jūlijam notika 14 komisijas sēdes, kur izskatīja 243 augstākās izglītības iestāžu studiju virzienu akreditācijas pieteikumus, kas ir apmēram 95% no 257 studiju virzieniem, par kuriem bija jāpieņem akreditācijas lēmumi līdz 2013.gada 30.jūnijam.

Studiju akreditācijas komisija atteikusi akreditēt trīs studiju virzienus, kas veido apmēram 1% no 243 izskatītajiem studiju virzieniem. Komisija neakreditēja Starptautiskās praktiskās psiholoģijas augstskolas studiju virzienus "Mākslas" un "Psiholoģija", kā arī Biznesa vadības koledžas studiju virzienu "Tiesību zinātnes".

Četriem studiju virzieniem bijis komisijas lēmums norīkot papildu ekspertus izmaiņu novērtēšanai, kas ir apmēram 2% no 243 izskatītajiem studiju virzieniem. Šos virzienus paredzēts izskatīt augustā.

Tāpat augustā tiek plānots pieņemt lēmumu par akreditāciju vēl vienam studiju virzienam, kas projektā netika vērtēts - Juridiskās koledžas - "Ekonomika".

Savukārt 12 gadījumos augstākās izglītības iestādes plāno iesniegt akreditācijas dokumentāciju vēlāk, tie esot studiju virzieni ar projektā nevērtētām programmām, kas ir apmēram 5% no 257 studiju virzieniem, par kuriem bija jāpieņem akreditācijas lēmumi līdz šā gada 30.jūnijam.

Sociālo tehnoloģiju augstskolas studiju virziens "Vadība, administrēšana un nekustamo īpašumu pārvaldība" 19.jūnija sēdē akreditēts uz diviem gadiem.

Komisijai darbs turpināsies arī laikā no septembra līdz decembrim, kad paredzēts akreditēt uz sešiem gadiem 19 studiju virzienus, kas ESF projektā tika izvērtēti tikai daļēji un ir akreditēti ar nosacījumu, ka viena gada laikā attiecīgās augstākās izglītības iestāde pieteiks nevērtētās programmas izvērtēšanai akreditēto studiju virzienu kontekstā.

Tāpat tiks izskatīta dokumentācija pēc iesniegšanas IZM 12 studiju virzieniem, kas ESF projektā netika vērtēti vispār, kā arī noritēs augstākās izglītības iestāžu iesniegumu, par studiju akreditācijas komisijas nelabvēlīgo pieņemto lēmumu, izskatīšana.

Plānota arī dažādu augstskolu studiju programmu licencēšana un citu iesniegumu analīze un atbilstošas aktivitātes.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form