Uzlabos sodu iekasēšanas sistēmu no ārvalstu pārvadātājiem par noteikumu pārkāpumiem
Foto: Shutterstock

Saeimas deputāti ceturtdien trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas efektivizē naudas sodu iekasēšanu no ārvalstu pārvadātājiem, kuri pārkāpuši ceļu satiksmes vai autopārvadājumu jomas noteikumus, portālu "Delfi" informēja Saeimas Preses dienestā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Likuma grozījumi noteic, ka lēmums par naudas soda uzlikšanu pieņemams pārkāpuma konstatēšanas vietā bez ārvalstu pārvadātāja klātbūtnes. Par pieņemto lēmumu paziņo, nosūtot protokolu–lēmumu ar elektroniskā pasta starpniecību, kā arī pārkāpuma konstatēšanas vietā informē transportlīdzekļa vadītāju.

Pieņemtie grozījumi noteic, ka lēmums stājas spēkā paziņošanas brīdī, piemērotie sodi jāsamaksā nekavējoties un lēmumu iespējams pārsūdzēt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā noteiktajā termiņā un kārtībā.

Savukārt, lai novērstu pašu pārkāpumu, kontroles institūcija transportlīdzeklim var piemērot atbilstošu nodrošinājuma līdzekli - aizturēt transportlīdzekļa reģistrācijas dokumentus, valsts reģistrācijas numura zīmes vai uzlikt transportlīdzeklim imobilizatoru jeb riteņu bloķētāju, nosaka likuma grozījumi. Visus minētos nodrošinājuma līdzekļus iespējams piemērot līdz pārkāpuma novēršanai, kā arī uzliktā soda samaksai, savukārt imobilizatora izmantošanas gadījumā noteikts arī piemērošanas termiņš - ne ilgāk kā 30 dienas.

"Ar izmaiņām likumā paredzēts nodrošināt, ka ārvalstu pārvadātājam piemērotie naudas sodi valsts budžetā tiek samaksāti savlaicīgi un pilnā apmērā. Tāpat ārvalstu un nacionālajiem pārvadātājiem tiks nodrošināti vienlīdzīgi konkurences apstākļi, uzliekot pienākumu novērst pārkāpumus neatkarīgi no pārkāpēja valstiskās piederības," iepriekš norādījis par likumprojekta virzību atbildīgās Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs Romāns Naudiņš.

Līdz šim tiesiskais regulējums pieļāva iespēju ārvalstu pārvadātājiem izvairīties no piemērotā naudas soda samaksas. Tāpat praksē bija vērojama tendence, ka, lai arī garantijas nauda no ārvalstīs reģistrētu transportlīdzekļu vadītājiem tiek iekasēta, tomēr nereti konstatētās neatbilstības netiek novērstas un transportlīdzeklis turpina piedalīties ceļu satiksmē, faktiski turpinot izdarīt pārkāpumu, skaidrots likumprojekta anotācijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Ceļu satiksme Romāns Naudiņš Saeima
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form