Valdība nosaka papildu pilnvaras Repšem

Valdība ceturtdien akceptēja grozījumus likumā par budžetu finanšu vadību, kas paredz palielināt finanšu ministra Einara Repšes pilnvaras (JL).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma
Finanšu ministram būs tiesības dot rīkojumu Valsts kasei noteiktam periodam piemērot konta lietošanas ierobežojumus.

Tiesības to darīt būs gadījumos, ja kopš saimnieciskā gada sākuma valsts budžeta nodokļu un nenodokļu ieņēmumi attiecībā pret šajā gadā plānotajiem ieņēmumiem samazinās vairāk nekā par 0,5 procentu punktiem no prognozētā iekšzemes kopprodukta, gadījumos, ja faktiskais uzkrātais valsts budžeta deficīts kopš saimnieciskā gada sākuma pārsniedz gadskārtējā valsts budžeta likumā noteikto par vairāk nekā 0,2 procentu punktiem, vai arī gadījumos, ja ministram būs iesniegts Valsts kases ziņojums par resursu nepietiekamību saistību izpildes nodrošināšanai.

Finanšu ministram par minēto rīkojumu būs jāinformē Ministru kabinets un Saeimas Budžeta un nodokļu komisija.

Savukārt Valsts kase saskaņā ar ministra rīkojumu, ievērojot tajā norādītos nosacījumus, varēs noteikt konta lietošanas ierobežojumus noteiktam periodam. Valsts kasei par to būs jāinformē ministrijas.

Likuma grozījumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form