Valsts amatpersonas pēdējo dienu var deklarēt pērnos ienākumus
Foto: F64

Otrdiena, 3. aprīlis, ir pēdējā diena, kurā valsts amatpersonas Valsts ieņēmumu dienestā (VID) var iesniegt savas 2017. gada valsts amatpersonas deklarācijas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pēc VID datiem kārtējā gada deklarācija par 2017. gadu ir jāsniedz 57 676 valsts amatpersonām, tostarp arī 122 valsts augstākajām amatpersonām – Valsts prezidentam, Ministru prezidentam, Saeimas deputātiem, ministriem un parlamentārajiem sekretāriem.

Dienu pirms Lieldienu svētku brīvdienām – 29. martam –, deklarācijas bija iesniegušas 46 893 valsts amatpersonas.

VID mājas lapā teikts, ka, izanalizējot saņemtās deklarācijas, VID ir konstatējis, ka daļā no tām atkārtojas vairākas līdzīgas kļūdas – netiek norādīti papildus valsts amatpersonas amatam ieņemtie amati un/vai noslēgtie uzņēmuma līgumi, netiek norādīts lietošanā esošs nekustamais īpašums, gadījumā, ja 2017. gadā valsts amatpersona ir sākusi lietot jaunu automobili – iegādājusies, iznomājusi vai tamlīdzīgi, deklarācijā netiek norādīts, kas noticis ar iepriekšējo automobili.

Tāpat amatpersonas nenorāda automobiļa vai arī cita kustama vai nekustama īpašuma pārdošanas rezultātā gūtos ienākumus, gadījumā, ja valsts amatpersonai 2017. gadā ir izveidojušās parādsaistības – ņemts aizdevums, taču deklarācijā šis darījums netiek norādīts, kā arī netiek pieprasīta informācija no valsts reģistra par amatpersonas radiniekiem.

VID aicina visas tās valsts amatpersonas, kuras vēl tikai gatavojas iesniegt deklarāciju, pievērst īpašu uzmanību šiem deklarācijas punktiem un neskaidrību gadījumā konsultēties ar VID valsts amatpersonu datu administrēšanas speciālistiem, lai izvairītos no šādām vai jebkurām citām kļūdām.

Jau iesniegtās deklarācijas iespējams precizēt viena mēneša laikā pēc tam, kad iesniegtā deklarācija publiskota VID tīmekļvietnē esošajā Publiskojamo datu bāzē.

Lai precizētu iesniegto deklarāciju, amatpersonai ir jāvēršas VID, izmantojot Elektroniskās deklarēšanas sistēmu, un jāpamato precizējumu nepieciešamība.

Seko Delfi arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Saeima VID
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form