Valsts ēku energoefektivitātes paaugstināšanai piešķir 32,5 miljonus eiro
Foto: Shutterstock

43 ēku tostarp slimnīcu, teātru, sporta bāžu un valsts īpašumā esošu kultūrvēsturisko pieminekļu atjaunošanai būs pieejami 32,5 miljoni eiro, ceturtdien lēma Ministru kabinets (MK).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ceturtdienas sēdē MK apstiprināja Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotos atbalsta nosacījumus valsts ēku energoefektivitātes paaugstināšanai otrās projektu īstenošanas kārtas ietvaros.

Kā papildus finansējuma saņēmēji būs arī biedrības, tai skaitā, ''Latvijas Nedzirdīgo savienība'', ''Latvijas Neredzīgo biedrība'', ''Itas Kozakēvičas Latvijas Nacionālās Kultūras Biedrību Asociācija'', biedrība "Latvijas Teātra darbinieku savienība", kas pilda valsts deleģētos pārvaldes uzdevumus.

Programmas otrās kārtas ietvaros atbalsts būs pieejams ēku un inženierbūvju energoefektivitātes paaugstināšanai, tajā skaitā būvdarbu veikšanai ēku norobežojošajās konstrukcijās un inženierbūvju konstrukcijās (konstrukciju siltināšana un jebkuri citi energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumi), energoefektīva apgaismojuma uzstādīšanai, aukstuma apgādes sistēmu energoefektivitātes paaugstināšanai, ēku un inženierbūvju inženiersistēmu atjaunošanai, pārbūvei vai izveidei, un atjaunojamo energoresursu izmantojošu siltumenerģijas ražošanas, ūdens sildīšanas un aukstuma apgādes avotu iegādei un uzstādīšanai, izmaksas, ja tās ir saistītas ar enerģijas ietaupījumu un CO2 emisijas samazinājumu, projektu tehniskās dokumentācijas sagatavošanai un projekta vadības un uzraudzības nodrošināšanai.

Galvenās prasības šo ēku atjaunošanas projektiem ir: plānotā siltumenerģijas un elektroenerģijas ietaupījuma kopsumma pēc projekta īstenošanas ir vismaz 30 % gadā no aprēķinātā siltumenerģijas un elektroenerģijas patēriņa pirms projekta īstenošanas un plānotais siltumenerģijas patēriņš apkurei pēc projekta īstenošanas nepārsniedz 110 kWh/m2 gadā (izņēmums ir gadījumos, ja vidējais telpu augstums pārsniedz 3,5 metrus).

Valsts ēku energoefektivitātes paaugstināšanas atbalsta programmas pirmās projektu iesniegumu atlases kārtas ietvaros līdz 2021. gadam plānots atjaunot 130 ēkas par kopējo finansējumu 78,9 miljonu eiro apmērā. Šobrīd iesniegti projekti 59 ēku atjaunošanai par kopējo ERAF finansējumu 41,57 miljoni eiro.

Seko Delfi arī Instagram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Ekonomikas ministrija ERAF Ministru kabinets
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form