Valsts kanceleja izsludinājusi konkursu Latvijas Zinātnes padomes vadītāja amatam
Foto: Shutterstock

Pirmdien, 22. martā, Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu uz Latvijas Zinātnes padomes direktora amatu. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 15. aprīlim, portālu "Delfi" informēja Valsts kancelejas pārstāve Santa Jirgensone.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nākamā Latvijas Zinātnes padomes direktora mēnešalga būs 2264 eiro apmērā (pirms nodokļu nomaksas), informēja Valsts kancelejas pārstāve.

Galvenās pretendentiem izvirzītās prasības ir šādas: nevainojama reputācija, zinātniskais doktora grāds, kā arī vismaz triju gadu nepārtraukta vadības pieredze ar vismaz pieciem padotajiem darbiniekiem, kas gūta, vadot zinātnisku institūciju vai augstskolu, vai tās struktūrvienības, vai pētniecības un attīstības projekta zinātnisko vai administratīvo vadību.

Vadības pieredze var būt gūta pēdējo piecu gadu laikā Latvijas Zinātnes padomei līdzvērtīgas organizācijas vadītāja amatā, tajā skaitā citā vadošā amatā zinātnes pētniecības un inovāciju jomā.

Pretendentiem jābūt ar pieredzi privātā un/vai publiskā finansējuma piesaistē, kā arī pētniecības un attīstības projektu izstrādāšanā un īstenošanā vai vadīšanā. Nepieciešama zinātniskās vai pētnieciskās pārstāvniecības pieredze starptautiskā līmenī.

No pretendentiem tiek sagaidītas arī zināšanas par valsts pārvaldes darbības principiem, par Latvijas zinātnes tehnoloģiju attīstību un inovāciju sistēmu, kā arī izpratne par zinātnes nozares normatīvajiem aktiem.

Jābūt arī angļu valodas zināšanām C1 līmenī atbilstoši Eiropas kopīgajām nostādnēm valodu apguvei, teicamām stratēģiskās plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmēm, savukārt veiksmīga pārmaiņu vadības pieredze tiks uzskatīta par priekšrocību.

Pretendentu atlase notiks trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām.

Konkursa otrajā kārtā pretendenti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt šo amatu. Pretendentiem būs jāatbild uz 10 jautājumiem par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības principiem, budžeta plānošanu, administratīvo procesu iestādē un iestādes darbības jomu. Tāpat būs arī jāprezentē redzējums par Latvijas Zinātnes padomes kā efektīvas pētniecības institūcijas nostiprināšanos Latvijā, tās prioritātēm un attīstību.

Savukārt uz konkursa trešo kārtu izvirzītie pretendenti tiks vērtēti, pārbaudot viņu vadības kompetences: stratēģisko redzējumu, pārmaiņu vadīšanu, darbinieku motivēšanu un attīstīšanu, orientāciju uz rezultātu sasniegšanu un orientāciju uz attīstību.

Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks virzīts Ministru kabineta apstiprinājumam.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir: Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktors Dmitrijs Stepanovs, Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētāja Rūta Muktupāvela, Latvijas Jauno zinātnieku apvienības biedrs, Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes Fizikas nodaļas vadītājs, pētnieks Guntars Kitenbergs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai Telegram profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!

Tags

Izglītība Izglītības un zinātnes ministrija Zinātne Valsts kanceleja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form