Valsts kancelejas darbinieki aizvainoti par pārmetumiem; noraida problēmas ar informācijas apriti
Foto: morgueFile

Valsts kancelejas (VK) struktūrvienību vadītāji atklātā vēstulē Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai (V) noraida publiski izskanējušos nepatiesos apgalvojumus par iestādes darbinieku it kā vairākkārt nopludināto klasificēto informāciju.

Vēstulē teikts, ka VK darbinieki godprātīgi un profesionāli nodrošina Ministru prezidenta un Ministru kabineta darbību, tostarp lietvedības, informācijas aprites un drošības jomā. Turklāt direktores Elitas Dreimanes vadībā esot īstenoti būtiski klasificētās informācijas sistēmas pilnveidošanas pasākumi.

Tostarp ir izstrādāta stingri reglamentēta kārtība un amatpersonu atbildība darbam ar klasificētu informāciju, kā arī tiek nodrošināta katra klasificēta dokumenta unikalitāte ar īpašām pazīmēm. Tāpat tiek uzskaitīts katra dokumenta virzības solis. Klasificēto dokumentu glabāšana ir nodrošināta arī īpaša drošības režīma telpās.

"Klasificētas informācijas izpaušanā tiek paredzēta kriminālatbildība. Pret Valsts kancelejas darbiniekiem nav  neviena uzsākta kriminālprocesa par valsts noslēpuma izpaušanu," klāsta VK. Turklāt VK pati vairākkārtīgi ir informējusi un aicinājusi drošības iestādes veikt izmeklēšanu par noteiktu valdības klasificētu lēmumu izpaušanu.

"Ņemot vērā šo ieguldījumu un ikdienā nodrošināto darbu ar visaugstāko atbildības sajūtu, ikviens Valsts kancelejas darbinieks jūtas aizvainots par šādiem izteikumiem," atzīts vēstulē.

VK darbinieki aicina Straujumu informēt par konkrētiem gadījumiem un pierādījumiem klasificētas informācijas izpaušanā VK, kā arī turpmāk šādus apgalvojumus neattiecināt uz Valsts kanceleju kopumā un visiem iestādes darbiniekiem, jo "nepierādīti apgalvojumi par normatīvo aktu pārkāpumiem negatīvi ietekmē ne tikai vienas iestādes - Valsts kancelejas tēlu sabiedrības acīs, bet arī grauj valsts civildienesta, valsts iestāžu un ierēdniecības prestižu kopumā, mazinot sabiedrības spēju un vēlmi uzticēties gan ierēdniecībai, gan politiskajai varai".

Vainīgie šādos gadījumos jāsauc pie atbildības atklāti, balstoties uz pierādījumiem, un sabiedrībai saprotamā veidā, uzsvērts  vēstulē.

Vēstuli parakstījuši 12 VK struktūrvienību pārstāvji.

Jau vēstīts, ka Ministru prezidente Laimdota Straujuma iepriekš norādīja, ka klasificēta informācija no Valsts kancelejas noplūdusi vairākkārt.

Valsts kancelejas vadītājai Dreimanei saistībā ar informācijas aprites jautājumu pārkāpumiem anulēta pielaide valsts noslēpumam, un šī iemesla dēļ viņai nāksies amatu pamest.

Tags

Elita Dreimane Laimdota Straujuma Valsts kanceleja
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form